I do Brd dorazil podzim

Nížinám sice zatím vládne babí léto, brdské hory jsou ale dále. Tam už pomalu vrcholí nejpestřejší roční období. S výlety do přírody hrající zelenou, žlutou i červenou barvou byste si tak měli pospíšit.

Listopad - slunný den na Třemšíně

Listopad – slunný den na Třemšíně

A víte, odkud je té krásy vidět nejvíce? No přece z míst, odkud má člověk rozhled! Zavítejte na některou z vyhlídek a rozhlédněte se do kraje, ať to vidíte na vlastní oči. Vyrazte na nejvyšší brdskou horu Tok, nebo tu druhou nejvyšší – Prahu a přesvědčte se, jak krásně barevné teď Čechy jsou.

Dáváte-li přednost podzimu v poněkud mystičtějším balení, lze jen doporučit výlet na Třemšín. Rozhledna tu sice nestojí, ale od kapličky nedaleko vrcholu se otevírá divoký výhled na jižní Plzeňsko. Popojděte pár desítek metrů k hradbám dávno zaniklého hradu a hned je tu pohled na druhou stranu – na široké Rožmitálsko.

Svatá Hora zamlžená, foto: Jirka Jiroušek - CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35387128

Svatá Hora zamlžená, foto: Jirka Jiroušek – CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35387128

Že je to pro vás moc daleko nebo do kopce? Parádní výhledy nabízí i kopce a rozhledny v předpolí Brd. Kotel se majestátně pne nad Rokycany, ale od parkoviště je to k rozhledně kousek. Téměř pod rozhlednou se parkuje v Železném Újezdu. No a co třeba Svatá Hora? Odsud máte jako na dlani nejen Příbram. A když zezlátnou koruny okolních stromů…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *