Prázdninová štafeta vrcholí a znovu zve i do Brd

Už dlouhou řadu let jsou plzeňská zoo a Sdružení přátel Zoologické a botanické zahrady města Plzně spolupořadateli úspěšného turistického putování po zajímavostech Plzeňského kraje PRÁZDNINOVÁ ŠTAFETA. Letos se Štafeta koná už podevatenácté a opět nabízí padesát turistických cílů v Plzeňském kraji i s ochutnávkou krajů sousedních. Pro zařazení do slosování stačí v určeném období od 21. června do konce prázdnin navštívit alespoň 15 míst ze soutěžní padesátky. Akce se koná pod záštitou radního pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libora Picky a náměstkyně primátora města Plzně Elišky Bartákové.

Pro velký zájem je mezi cíle zařazena loňský rok otevřená naučná stezka Jordán, kterou turisté najdou ve dříve vojenské části Brd. Zde se návštěvníci dozví zajímavé informace o vojenské činnosti, protože naučná stezka obchází vřesoviště na bývalé dopadové ploše Jordán. Tato stezka je zároveň „ochutnávkou“ Středočeského kraje v Prázdninové štafetě. Kromě ní se v Brdech a pod nimi soutěží i v Muzeu Středních Brd ve Strašicích, v arboretu na Žďáru, na Račí stezce a u Hvížďalských vodopádů.

Východ slunce na Houpáku

Jak se zařadit do soutěže a slosování?
Při návštěvě každého cíle se soutěžící (děti a mládež do 18 let) vyfotí na nádvoří či uvnitř navštíveného objektu (případně u cedule na turistické trase) a snímek pošle prostřednictvím webových stránek stafeta.plzen.eu kdykoliv během trvání soutěže, tedy do 31. srpna. Zde lze také dohledat všechny potřebné informace o soutěži, její pravidla a kompletní nabídku soutěžních cílů. Všichni soutěžící, kteří splní daný limit patnácti navštívených cílů, budou zařazeni do slosování. Patnáct vylosovaných výherců se může těšit na odměnu. Při dosažení patnácti cílů není nutné skončit, protože pro toho, kdo navštíví nejvíc míst – cílů čeká zvláštní cena.

Za loňský rok byli absolutní vítězové tři – ti navštívili úplně všechny soutěžní cíle. Anna a Lenka Fránovy a Michal Baloun za to dostali šanci vybrat jména a pokřít v pavilonu Amazonie celou rodinku chvostanů bělolících. Dali jim jména Ema, Kiki a Matěj. Krajský radní Libor Picka pokřtil otce Kiki a Matěje a partnera jejich matky Emy a pojmenoval ho Tonda. Libor Picka předal ve středu 15. června 2022 také ocenění dalším patnácti výhercům Prázdninové štafety 2021 a vyhlásil letošní ročník.

Pořadateli soutěže jsou spolek Dobroslav, IRIS a Zoo Plzeň. Partnery jsou mimo jiné Plzeňský kraj, Správa informačních technologií města Plzně, Nadace 700 let města Plzně a EURONOVA. Podruhé v historii Prázdninové štafety je partnerem také Národní památkový ústav. Dosud se předchozích ročníků zúčastnilo více než 46 000 soutěžících.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *