Vojenské lesy a statky vybudovaly nad Skořicemi nové parkoviště

Záchytná parkoviště okolo CHKO Brdy jsou jedním z hlavních témat prvních let její existence. Do jejich budování se zapojuje i státní podnik Vojenské lesy a statky (VLS). Ten před nedávnem dokončil rozsáhlou rekonstrukci parkoviště nad Skořicemi v západní části Brd. Vzhledem k její rozsáhlosti se dá hovořit spíše o vybudování zcela nového parkoviště na místě dřívějšího.

parkoviste_kolvin1Už nyní tak můžete za 50,- Kč na den zaparkovat poblíž bývalých kasáren na Kolvíně. Kromě zpevněného prostoru pro vašeho plechového miláčka zde stojí také toaleta, altány,v nichž se můžete občerstvit, nebo dokonce dobíjecí stanice pro elektrokola. Zatímco do sebe budete soukat svačinu nebo čekat, než se energie přesune ze zásuvky do akumulátoru, můžete se ponořit do textu nové informativní tabule. Na místě je samozřejmě také parkovací automat a provozní řád, jehož fotografii naleznete také u tohoto článku.

Podle vedoucího Správy CHKO Brdy Mgr. Bohumila Fišera Správa sehrála v celé věci roli partnera VLS. Díky jejímu návrhu je nakonec celková kapacita parkoviště oproti původnímu záměru poloviční. V rámci povolené stavby došlo zároveň k výstavbě čistírny odpadních vod z areálu nad parkovištěm, což má jednoznačně pozitivní efekt na přírodu. Vzhledem k tomu, že parkoviště leží uvnitř CHKO, tedy přibližně 250 metrů za původním zákazem vjezdu, muselo zde dojít ke změně vyhrazením, o kterém informují i dodatkové tabulky na svislém dopravním značení.

K parkovišti se dostanete z obce Skořice pouze po úzké místní komunikaci. Jedná se o výborné výchozí místo pro vycházku na Kolvín, Okrouhlík nebo Padrťské rybníky. Na kole lze dojet například na Prahu nebo další vzdálenější místo v CHKO Brdy.

parkoviste_kolvin2

2 Responses

  1. Jaroslava Ježková napsal:

    10.1. 2020 bylo parkoviště uzavřené, otřepaná červená páska prozrazovala, že již delší dobu. Auta stála před uzavřeným vjezdem, některá popojela hlouběji k lesu…Na parkovišti nebylo jediné vysvětlení, nebylo vidět, že by tam probíhaly nějaké práce.

  2. Jiří Grim napsal:

    28.6. bylo otevřené, ale vstupní jízdenku to nevytisklo a když jsme odjezd řešili přes ztracený lístek, tak to vůbec nebralo avizovanou bankovku 200 Kč a nebýt hodných lidí, kteří měli drobné pro sebe i na rozměnění pro nás, tak tam stojíme asi dodnes. Chybí tam jakýkoli kontakt pro tyto případy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *