Vodní nádrž Záskalská

Toužíte-li v létě v Brdech po koupačce v přírodě, jedno z nejpěknějších koupališť s krásným výhledem je vodní nádrž Záskalská na Červeném potoce nedaleko Komárova. Koupání můžete obohatit vycházkou po místní naučné stezce Okolím Komárova nebo výšlapem na zříceninu hradu Valdek.

Hráz nádrže Záskalská

Hráz nádrže Záskalská

Nádrž Záskalská byla postavena na konci padesátých let minulého století. Poslední velká oprava se datuje do roku 2009. Sypaná hráz je dlouhá 110 metrů a vysoká kolem 15 metrů. Maximální hloubka nádrže Záskalská, je o nějaký ten metřík menší. Plocha hladiny nádrže je celkem 15 hektarů a zadržuje tři čtvrtě milionu kubíků vody.

Záskalská byla vybudována především kvůli zásobování místních průmyslových podniků vodou a také jako ochrana před povodněmi, které při velkém tání z Brd vždycky hrozí. Dnes má samozřejmě rekreační funkci a slouží také jako hasičská nádrž.

Vodní nádrž Záskalská

Vodní nádrž Záskalská

Břeh je částečně zatravněný, částečně lesnatý, takže místo ve stínu i na slunci si tu najde každý. Voda bývá o něco chladnější než jinde. Nadmořská výška 450 metrů, zastiňující lesní porosty na okrajích a voda z podhorského potoka udělají svoje.

Vstup je sem samozřejmě zdarma a plavčíka byste tu hledali také marně. Místo na parkování určitě najdete na kraji Chaloupek nebo na kraji Neřežína.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *