Značkaři KČT dokončují značení ve zpřístupněných částech Středních Brd

Pokud Brdy navštěvujete často, nemohlo Vám uniknout, že na řadě míst ve Středních Brdech již není “značkařská tma”. Klub českých turistů dokončuje vyznačení těch tras, které vedou zpřístupněnými částmi Středních Brd.

Po červené značce tak nyní dojdete z Míšova k Padrťským rybníkům, po zelené tamtéž z Bukové. K Pilské či ke Skelné Huti vede zatím nejdelší modrá, ke Třem Trubkám dojdete po modré nebo po lomeně zelené přes Lipovsko (Chlukov) ze Strašic.

Střední část bývalého vojenského újezdu je vzhledem k dosud probíhající pyrotechnické asanaci zatím nepřístupná. I proto zde Klub českých turistů zatím značit nemůže a ve Středních Brdech tak značené turistické trasy netvoří finální síť. Přesto k nejzajímavějším místům vždy z nejbližšího okraje CHKO Brdy již trasy vyznačeny jsou, a tak bez mapy nemusíte bloudit.

Podle Mgr. Karla Markvarta, předsedy Rady značení Klubu českých turistů, je nyní vyznačeno přibližně 90% všech tras, které jsou letos v plánu vyznačit. Zbylých 10% bude vyznačeno v nejbližší době.

Kromě značení KČT existuje v Brdech unikátní systém lesních cest, které ovšem v terénu poznáte pouze podle tabulek s názvem na jejich koncích. I proto k článku přikládáme turistickou mapu, v níž jsou zakresleny nejen všechny letos plánované a realizované značené trasy KČT, ale i názvy lesních cest podle p. JUDr. Pavla Čámského z článku, který jsme zveřejňovali v zimě. (zdroj mapového podkladu: Mapy.cz)

Mapa lesních cest (podle JUDr. Pavla Čámského) a turistického značení KČT pro rok 2016 ve Středních Brdech (zdroj mapového podkladu: Mapy.cz)

Mapa lesních cest (podle JUDr. Pavla Čámského) a turistického značení KČT pro rok 2016 ve Středních Brdech (zdroj mapového podkladu: Mapy.cz), kliknutí zvětšete.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *