Lesní cesty v Brdech (mapa)

Pan JUDr. Pavel Čámský nám poskytl mapu všech jemu známých lesních cest ve Středních Brdech. V mapě je použit mapový podklad z opensource zdroje mapy.cz. Sám autor však ke své práci přidává několik upozornění: “Nejde o oficiální materiál a je ještě neúplný. Nebyla vybrána nejvhodnější mapa – řada cest tam není zakreslena a nelze tedy přesně ani označit všechny známé a pojmenované lesní cesty. Mně známé lesní cesty jsou v mapě označeny červeným písmem – kurzívou. Některé (2) jsou s otazníkem – nejsem si jist – cesty vyznačené v mapě příliš neodpovídají skutečnosti. Přesto to snad některým pomůže.”

My jsme si jisti, že pomůže a panu Čámskému tímto děkujeme. Mapu nalezente pod textem. Po kliknutí na obrázek se zvětší na maximální velikost.


autor: JUDr. Pavel Čámský (lesní cesty), mapový podklad: Mapy.cz

 

edit: Po konzultaci se Správou CHKO Brdy a JUDr. Pavlem Čámským byl původní mapový podklad s pracovní verzí budoucích tras KČT nahrazen jiným. Děkujeme za pochopení a za případné problémy se omlouváme.

2 Responses

 1. Bohumil Fišer napsal:

  Stanovisko vedoucího Správy CHKO Brdy

  Návrh už je zdigitalizovaný v shapefile – GIS od 17.2. (provedla Správa CHKO Brdy pro KČT). Návrh je takto předjednaný se Správou CHKO Brdy a s VLS. Předpokládám, že proběhne předjednání s obcemi (návrh se může posunout), neb budou účastníky řízení (pouze ty, které mají katastrální území pod značenými trasami). Pak KČT musí získat souhlas od vlastníka pozemků (návrh se může posunout). Pokud bude KČT chtít to v tuto chvíli znovu diskutovat veřejně, může návrh zveřejnit. Já pro to nejsem oprávněn – není to návrh Správy CHKO, i když je návrh Správy respektován. Je tam už promítnuto minimálně know how KČT (barvy tras). V rámci správního řízení o udělení souhlasu Správy CHKO Brdy se opět může návrh posunout. Aktuálně jsem hovořil s panem Markvartem, který se jednání 17.2. za KČT zúčastnil a obce ještě osloveny nebyly, protože KČT řeší ještě značení v rámci své organizace. Ke zveřejnění souhlas nedal. Lesní cesty označené VLS jsou taktéž zdigitalizované a myslím, že by stačilo VLS požádat o zveřejnění nebo poskytnutí vrstvy, která by byla úplná.

  • administrator napsal:

   Vážený pane Fišere,
   pokud chcete, rád Vaše stanovisko doplním přímo do textu článku, aby byl “politicky vyváženější”. Stačí (stejně jako v případě jiných připomínek či přání) mi poslat zprávu po Facebooku nebo na e-mail pavel.zizka@email.cz. Děkuji.
   Pavel Žižka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *