Zajímavé akce pokračují v příbramské Knihovně Jana Drdy i v lednu

Leden bývá klidnějším obdobím roku, během kterého odpočíváme po psychicky náročném adventu a pro někoho i vánočních a novoročních svátcích. Pracovníci Knihovny Jana Drdy ale zahálet nehodlají a na první měsíc příštího roku připravili tři zajímavé přednášky. Kristina Haidingerová a Jan Vojtíšek promluví o literatuře, při jejímž čtení se má čtenář bát, a Pavel Jirsa o životadárné tekutině z pohledu, kterým se na vodu běžně nedíváme. Zpátky v čase pak posluchače vezme Jana Froňková.

Nebojte se hororů, foto archiv autorů přednášky

Nebojte se hororů, foto archiv autorů přednášky

Už ve druhém lednovém týdnu mají v knihovně co nabídnout. Milovníci cestování, léta a především historie a umění jistě ocení přednášku Mgr. Jany Froňkové Starověký Egypt z cyklu Dějiny umění. Realita lednových dnů však hovoří cosi o dlouhých zimních večerech, které je nejlépe trávit nad kvalitní literaturou. Kde jinde by to měli vědět lépe, než právě v knihovně. Asi i proto se tu 11. ledna v pozdních odpolední hodinách koná společné podvečerní čtení rodičů, prarodičů a dětí.

O třetím lednovém úterku od 18 hodin proběhne v Knihovně Jana Drdy v Příbrami přednáška Nebojte se hororů. Strašidelné příběhy se vyprávěly od pradávna. Přestože se vždy těšily největší oblibě, horor jako takový byl u nás posledních pár let odstrkován až na hranici brakové literatury. Nyní se blýská na lepší časy – česká literární produkce začíná opět pomalu vydávat tuzemské sborníky i romány. Proč se lidé rádi či neradi bojí, jak se buduje tíživá atmosféra a z čeho mají strach samotní autoři? O tom si s vámi povykládají spisovatelé a organizátoři HorrorConu – příbramská rodačka Kristina Haidingerová (autorka románů Ti nepohřbení a Richardovy živé hračky) a Honza Vojtíšek (šéfredaktor jediného českého hororového magazínu Howard).

Program Knihovny Jana Drdy na leden, zdroj: Knihovna Jana Drdy

Program Knihovny Jana Drdy na leden, zdroj: Knihovna Jana Drdy

O týden později můžete do knihovny zavítat na přednášku Léčivá síla vody. Posluchači budou seznámeni s technikou využití vesmírné léčivé energie k ovlivnění molekulární struktury vody. Voda je největší nosič informací. Když jí dáme pomocí energie impuls, je možné vyléčit mnoho nemocí. Každý člověk má schopnost přenosu energetických informací dotekem i na dálku. Přednášející Pavel Jirsa s léčivou energií pracuje již mnoho let. Základem vyléčení každé nemoci je podle něj odstranění příčin, jako je stres, strach a duševní útisk, který si celá řada lidí vůbec neuvědomuje.

zdroj: Knihovna Jana Drdy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *