Z Plzně do Brd autobusem

ilustrační foto: ČSAD autobusy Plzeň

ilustrační foto: ČSAD autobusy Plzeň

Brdy táhnou, ale ne každý chce nebo má možnost o víkendu nastartovat plechového miláčka a vyrazit do kopců. Pro nemotorizované Plzeňáky, Příbramáky i obyvatele obcí na trase mezi nimi tu je linka číslo 440555 ČSAD autobusů Plzeň. Ta je v pracovní dny zajištěna dvěma páry spojů na trase Plzeň – Rožmitál pod Třemšínem a zpět, o víkendech pak vždy jedním párem spojů na trase Plzeň – Příbram a zpět.
Zájemci o výlet, túru či běžkování ve středních Brdech se tak například z Plzně do Teslín, nejvýše položené osady v Brdech, mohou dostat hned po ránu a vrátit se až po brzkém zimním setmění. A za takovou dobu už lze vidět významnou část nové chráněné krajinné oblasti. Kdyby vám navíc časový rozvrh úplně nevyšel, v Teslínech i Míšově se lze občerstvit a teplým nápojem zahřát na místních grilech.
V letní sezóně se na lince navíc můžete těšit na rozšířenou přepravu jízdních kol a posílení o spojení Příbram – Míšov a zpět. Nakonec, Brdský cyklobus je pojem už pěkných pár let. Ten bude i letos dopravovat cyklisty i s bicykly na vleku o sobotách, nedělích a svátcích mezi 30. dubnem a 28. zářím. Rezervaci pro kolo navíc můžete udělat pohodlně přes internet.
Více informací o lince ZDE.
Jízdní řád linky ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *