Vydejte se v sobotu za “sněžnou blechou”

Zástupci destinační agentury Brdy ve spolupráci s portálem plzenskonakole.cz připravili na poslední únorovou sobotu výlet po zajímavých místech Středních Brd. Všichni účastníci se sejdou před devátou ráno u autobusové zastávky v Teslínech a z nejvýše položené osady v Brdech vyrazí vstříc nejen malinkými šestinohým zvířátkům a Fabiánovým vousům směrem k zaniklým obcím na území bývalého vojenského prostoru.

Za "sněžnou blechou", zdroj: Destinační agentura Brdy

Za “sněžnou blechou”, foto: Radka Žáková, plzenskonakole.cz

Návrat je naplánován znovu do Teslín na 15.30. Na místo startu se dostanete pohodlně autem. Využít můžete také autobusový spoj z Plzně. Z krajského města vyjíždí v 8 hodin a v Teslínech podle jízdního řádu zastavuje v 8.48. Nazpět do Plzně odsud autokar vyráží v 16.12. Spojení hromadnou dopravou z Příbrami bohužel nenavazuje, ale organizátoři jsou připraveni v případě velkého zájmu vypravit speciální autobus.

Kromě toho účastníkům doporučují vzít si s sebou dostatek jídla i tekutin, neboť jsou brdské lesy prosté jakýchkoli restaurací a občerstvoven. Stejně tak je dobré nepodcenit tepelnou izolaci těla. Meteorologové totiž slibují spíše lednové počasí než předzvěsti jara.

Cena za výlet s průvodcem činí pro dospělého 50,- Kč, pro dítě 20,- Kč a rodina zaplatí 100,- Kč. Zájemci se mohou registrovat na telefonu 725 373 049. Průvodkyní bude skupině věděníchtivých turistů Radka Žáková, editorka cykloturistického webu plzenskonakole.cz.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *