¨

Vydejte se v sobotu za “sněžnou blechou”

Zástupci destinační agentury Brdy ve spolupráci s portálem plzenskonakole.cz připravili na poslední únorovou sobotu výlet po zajímavých místech Středních Brd. Všichni účastníci se sejdou před devátou ráno u autobusové zastávky v Teslínech a z nejvýše položené osady v Brdech vyrazí vstříc nejen malinkými šestinohým zvířátkům a Fabiánovým vousům směrem k zaniklým obcím na území bývalého vojenského prostoru.

Za "sněžnou blechou", zdroj: Destinační agentura Brdy

Za “sněžnou blechou”, foto: Radka Žáková, plzenskonakole.cz

Návrat je naplánován znovu do Teslín na 15.30. Na místo startu se dostanete pohodlně autem. Využít můžete také autobusový spoj z Plzně. Z krajského města vyjíždí v 8 hodin a v Teslínech podle jízdního řádu zastavuje v 8.48. Nazpět do Plzně odsud autokar vyráží v 16.12. Spojení hromadnou dopravou z Příbrami bohužel nenavazuje, ale organizátoři jsou připraveni v případě velkého zájmu vypravit speciální autobus.

Kromě toho účastníkům doporučují vzít si s sebou dostatek jídla i tekutin, neboť jsou brdské lesy prosté jakýchkoli restaurací a občerstvoven. Stejně tak je dobré nepodcenit tepelnou izolaci těla. Meteorologové totiž slibují spíše lednové počasí než předzvěsti jara.

Cena za výlet s průvodcem činí pro dospělého 50,- Kč, pro dítě 20,- Kč a rodina zaplatí 100,- Kč. Zájemci se mohou registrovat na telefonu 725 373 049. Průvodkyní bude skupině věděníchtivých turistů Radka Žáková, editorka cykloturistického webu plzenskonakole.cz.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *