Víkend otevřených zahrad pod Brdy

Víkend otevřených zahrad připadá letos na 11. a 12 června. Akce, která vznikla ve Velké Británii, se v České republice koná již pošesté a pod Brdy se k ní připojila hned trojice zámeckých zahrad a parků – v Mníšku pod Brdy, Dobříši a Hořovicích.

Logo Víkendu otevřených zahrad, zdroj: vikendotevrenychzahrad.cz

Logo Víkendu otevřených zahrad, zdroj: vikendotevrenychzahrad.cz

U státního zámku v Mníšku pod Brdy na návštěvníky čeká romantická terasovitá zahrada barokního původu. Poslední úpravy se v ní datují k přelomu 19. a 20. století. Na víkend otevřených zahrad jsou tu připraveny prohlídky s výkladem průvodce, který posluchačům přiblíží faunu i floru starobylé zahrady i její stavební vývoj. Kromě toho můžete využít nabídky speciálních prohlídek zámku pro rodiny s dětmi, během nichž budou informacemi hýřit pohádkové průvodkyně. Těšit se můžete také na expozici módy, kouzelné sklepení nebo výtvarný ateliér.

Více na https://www.zamek-mnisek.cz

Rokokový zámek Dobříš byl přestavěn i s přilehlými parky v 18. století z původně barokního sídla. Na neděli 12. června jsou tu naplánovány komentované prohlídky francouzského parku.

Více na http://www.zamekdobris.cz/

K Víkendu otevřených zahrad se připojil také zámek v Hořovicích. Nový zámek pochází z 18. století. První zmínky o zdejších ovocných zahradách jsou však o dvě století vousatější. Zámecký park se začal budovat mezi lety 1709 a 1714. Původně byl vystavěn ve francouzském parkovém slohu. Kolem roku 1800 byl však upraven na přírodně krajinářský. Další úpravy zahrad hořovického zámku se datují ke konci devatenáctého století i do století dvacátého. Na neděli 12. června je zde od 13 do 16 hodin připraveno Pohodové odpoledne.

Více na https://www.zamek-horovice.cz

Oficiální web akce: http://www.vikendotevrenychzahrad.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *