Ve Strašicích vzniklo nové parkoviště pro turisty

Bránou do Brd si přezdívá řada měst a obcí v okolí naší nejmladší chráněné krajinné oblasti. Málokde ale dělají tolik pro turisty jako na březích Klabavy a pod lovecký zámečkem Tři Trubky. Ano, řeč je o Strašicích.

Nová parkovací stání ve Strašicích, zdroj foto: Informační centrum Strašice/Facebook

Nová parkovací stání ve Strašicích, zdroj foto: Informační centrum Strašice/Facebook

Kromě tradičních restauračních služeb a potravy ducha v Muzeu Středních Brd nebo zdejším Muzeu dopravy tu od loňského roku všichni chtiví toulání či vyjížděk do Brd najdou také prostorné parkoviště až na samé hranici CHKO u Hlávkova mostu. V létě tu dokonce fungoval pojízdný kiosek s občerstvením. Jinde běžná věc, na kraji divokých Brd šlo ale o novinku. A novinku přináší i letošní turistická sezóna.

Mohutně se totiž pracuje na severním okraji areálu bývalých kasáren. Dráhu na in-line brusle nejspíše v budoucnu ocení zejména místní, avšak nová dlážděná parkovací stání jistě rádi použijí i přespolní. Co by kamenem dohodil odsud totiž mohou posilnit ducha v infocentru i v obou výše zmíněných muzeí. Ze sousední louky se naopak otevírá nádherný pohled na panorama Brd, kterému dominuje meteorologická věž na Praze. To se pak člověku chce vyrazit zase o něco více.

2 Responses

  1. Karel Urban napsal:

    Jako paráda, ale pro většinu turistů je to od hranice CHKO prostě daleko, zvláště pro pěšáky.

  2. Jiří Kantor napsal:

    Většina lidí dnes jezdí na kole – kousek po Tankovce, kousek po panelce směr muničáky, u hranice lesa je cyklista za 3 minuty, pěšák za 14 minut.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *