Ve Spáleném Poříčí chystají týden letního kina

Romantika letních nocí a promítání filmů, jejichž kvalitu ověřil zub času, k sobě prostě pasuje. Své o tom vědí i ve Spáleném Poříčí, kde uvedenou kombinaci povyšují ještě o úroveň výše umístěním letního kina do prostoru zámeckého parku.

Plakát k akci, zdroj: spaleneporici.cz

Plakát k akci, zdroj: spaleneporici.cz

Noční filmový program potrvá přesně týden. Ve čtvrtek 21. 7. jej možná trochu symbolicky otevře cimrmanovská komedie Nejistá sezóna a ve středu 27. 7. uzavře francouzsko-americká krimikomedie Mafiánovi.

Milovníci české klasiky si na své přijdou nejen úvodním snímkem, ale i při pátečním promítání Tajemství hradu v Karpatech, sobotním Ať žijí duchové!, či ne zrovna nejznámější komedie Oldřicha Lipského Happy end v neděli. A do kategorie tuzemské klasiky již lze zařadit i 15 let starý svěrákovský Tmavomodrý svět v pondělí. Ještě akčnější podívaná v podobě česko-amerického thrilleru Illuzinoista je připravena na úterní noc.

Takto zajímavý program se pořadatelům podařilo dát dohromady i přes stále větší problémy se sháněním kopií na 35 mm filmových pásech.

Promítání začíná vždy ve 21.30 a vstupné činí na první čtyři filmy 20,- Kč, na Tmavomodrý svět 50,- Kč a na poslední dvě projekce se dostanete za 80,- Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *