V Příbrami vyrostly nové informační panely pro turisty

Příbram je městem s bohatou historií, s řadou významných památek a zajímavých staveb. Díky nový informačním panelům jsou znalosti o nich zase o něco blíže místním i turistům

Nové informační panely v Příbrami, foto: Město Příbram

Nové informační panely v Příbrami, foto: Město Příbram

Na přelomu roku bylo po městě instalováno šest pultových informačních panelů a dvě informační tabule podle návrhů městského architekta Jaroslava Malého. Dvoujazyčné panely se základními informacemi o dané památce či lokalitě, jsou doplněny fotografiemi a mapou, kde se nachází, kontaktem na nové informační centrum a QR kódem odkazujícím na web turistického informačního centra poznejpribram.cz.

Vzhledem k významu lokalit z pohledu historie, architektury či života ve městě nabízejí panely ucelenější záběr informací o daném místě, jeho historii či lokálních zajímavostech. Panely najdete u kostela sv. Jakuba na náměstí T. G. Masaryka, u Zámečku-Ernestina, poblíž Arnoštových sadů, v Jiráskových sadech, na rohu ulic V Brance a Dlouhé, u Kulturního domu a u vstupu na hřbitov z parku V Zátiší.

Nové stojany jsou stejně jako turistické rozcestníky zpracované ve vizuálním stylu města. Kromě výše uvedených panelů došlo k úpravám informačního systému i v dalších lokalitách. Na Svaté Hoře je nová infografika s ohledem na ostatní informační panely v místě zasazena do původního orientačního systému. V oblasti Březových Hor bylo pro umístění informací o lokalitě využito nově upraveného prostoru Nad Haldou.

„Rozšíření informačního systému je velkým přínosem v oblasti turismu. Rád bych tímto poděkoval Haně Ročňákové, Věře Smolové, Ireně Michalové a Josefu Velflovi za spolupráci na přípravě obsahu informačních panelů. Dalším brzkým krokem v nabídce turistům bude přestěhování informačního centra do Pražské ulice, kterého se dočkáme v průběhu několika týdnů,“ doplnil informace starosta Jan Konvalinka.

repro: Město Příbram

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *