V Nových Mitrovicích chystají sklářský den. Připomene výročí historické sklárny

Přesně před 155 lety byla v Nových Mitrovicích otevřena sklárna pana Antonína Rückla. Toto výročí si na konci Brd připomenou Sklářským dnem s bohatým programem. Ten nadchne každého milovníka řemesla, historie i krásných věcí.

Sklářský den v Nových Mitrovicích, zdroj foto: obec Nové Mitrovice

Sklářský den v Nových Mitrovicích, zdroj foto: obec Nové Mitrovice

“19. srpna si připomeneme toto sklářské řemeslo v parčíku u fary. Těšit se můžete na přednášky o historii sklárny i o technologii výroby. Ve spolupráci s blovickým Muzeem jižního Plzeňska na faře připravíme fotografickou výstavu o sklářství,” začíná popisovat program akce Martina Chomátová, která patří do týmu zapálených pořadatelů. Popis tím ale zdaleka nekončí.
Sklo, resp. výrobky z něj se v Nových Mitrovicích nebudou jen prohlížet, ale můžete je i nakoupit. Jako doprovodný program totiž budou připraveny sklářské trhy. Ty budou začnou v 10 hodin dopoledne a potrvají až do 16 hodin. Těšit se můžete mimo jiné i na mobilní sklářskou pec. Přímo na místě si navíc budete moci vyzkoušet pískování skla. Ve 14 hodin pak proběhne pietní akt uctění památky novomitrovických sklářů na místním hřbitově. Prostě připomínka sklářské historie se vším všudy.
zdroj: Martina Chomátová, obec Nové Mitrovice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *