¨

V Domě Natura v Příbrami ukazují Nebeské Česko

Jiří Jiroušek je letec a fotograf. Pokud máte dojem, že tyto dvě činnosti nelze provozovat najednou, určitě si najděte čas a vyrazte do Domu Natura v Plzeňské ulici v Příbrami. Autor zdejší výstavy vás zřejmě překvapí.

Nebeské Česko, foto: Jiří Jiroušek

Nebeské Česko, foto: Jiří Jiroušek

Příbramský rodák létá na motorovém paraglidu i fotografuje od roku 1994 a více než 10 let tvoří ucelený archiv leteckých snímků. Jiřím Jirouškem zprostředkovaný nebeský pohled na Čechy je plastický a poetický. To musí uznat každý, kdo jen navštíví autorovy webové stránky www.nebeske.cz.

V prvním patře Domu Natura můžete od 5. ledna do 1. září 2017 obdivovat nejen nebeské pohledy na Česko ve středních a velkých formátech, ale také kuráž autora výstavy. K vidění je tu totiž autentický podvozek paraglidu i částečně rozložené látkové křídlo, které k podvozku poutají jen tenká lanka. Svoje místo v expozici mají kromě jiného samozřejmě také fotografie Brd.

K výstavě se váží také dvě besedy či promítání s autorem v přednáškovém sále Domu Natura. První lednová úspěchem předčila očekávání pořadatelů. Druhé promítání Nebeské fotografie proběhne 17. února od 18 hodin.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *