V Domě Natura v Příbrami ukazují Nebeské Česko

Jiří Jiroušek je letec a fotograf. Pokud máte dojem, že tyto dvě činnosti nelze provozovat najednou, určitě si najděte čas a vyrazte do Domu Natura v Plzeňské ulici v Příbrami. Autor zdejší výstavy vás zřejmě překvapí.

Nebeské Česko, foto: Jiří Jiroušek

Nebeské Česko, foto: Jiří Jiroušek

Příbramský rodák létá na motorovém paraglidu i fotografuje od roku 1994 a více než 10 let tvoří ucelený archiv leteckých snímků. Jiřím Jirouškem zprostředkovaný nebeský pohled na Čechy je plastický a poetický. To musí uznat každý, kdo jen navštíví autorovy webové stránky www.nebeske.cz.

V prvním patře Domu Natura můžete od 5. ledna do 1. září 2017 obdivovat nejen nebeské pohledy na Česko ve středních a velkých formátech, ale také kuráž autora výstavy. K vidění je tu totiž autentický podvozek paraglidu i částečně rozložené látkové křídlo, které k podvozku poutají jen tenká lanka. Svoje místo v expozici mají kromě jiného samozřejmě také fotografie Brd.

K výstavě se váží také dvě besedy či promítání s autorem v přednáškovém sále Domu Natura. První lednová úspěchem předčila očekávání pořadatelů. Druhé promítání Nebeské fotografie proběhne 17. února od 18 hodin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *