Turistům v Příbrami pomohou nové rozcestníky

Turisté i občané Příbrami to teď budou mít jednodušší. I bez mapy v ruce se mohou po městě dobře orientovat. Nový informační systém rozcestníků a směrovek, který nechala radnice po letech obměnit, zavede zájemce k nejvyhledávanějším turistickým cílům i na další důležitá místa.

Nové turistické rozcestníky v Příbrami, zdroj: město Příbram

Nové turistické rozcestníky v Příbrami, zdroj: město Příbram

Celkem bylo po městě instalováno 17 nových rozcestníků podle návrhu městského architekta Ing. arch. Jaroslava Malého. Umístění turistických rozcestníků bylo dlouho diskutováno v pracovní skupině orientačního systému a při výběru míst bylo nutné brát v úvahu komunikace, vlastnické poměry pozemků, zeleň, polohu stromů a jejich kořenový systém, polohu inženýrských sítí, kritéria zimní údržby a další faktory ovlivňující možnosti umístění.

Texty na rozcestnících jsou v českém i v anglickém jazyce a vše je v souladu s vizuální identitou města. Nových šedých sloupků s bílými tabulkami s černým textem a červenými piktogramy si tak můžete všimnout například v Jiráskových sadech, na vlakovém a autobusovém nádraží, před kulturním domem, na náměstí 17. listopadu a řadě dalších míst. Piktogramy nové vizuální identity tak dostaly další praktické využití.

S ohledem na rozpočet je vytipováno dalších pět lokalit, které by měly do budoucna systém logicky doplnit.

Směrovky turisty navedou na nejatraktivnější místa v Příbrami: na Svatou Horu, do Hornického muzea na Březových Horách, na Nový rybník, do aquaparku, do kina či divadla, ale také na více prozaická místa, jako jsou například veřejné toalety. Směrová tabulka je také doplněna informací o orientační vzdálenosti.

zdroj: Pavlína Svobodová, město Příbram (tisková zpráva)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *