Rožmitál se připravuje na tradiční Slavnost královny Johanky

Tradičně největší letní akcí v Rožmitále pod Třemšínem bývá Slavnost královny Johanky. Přípravy na letošní ročník právě vrcholí, neboť Johanku z Rožmitálu si tu letos připomenou v sobotu 18. června. Přijeďte si užít středověký Rožmitál, královský průvod, rytířská klání, jarmark, divadlo, hry pro děti, večerní koncerty a mnohé další!

Slavnost královny Johanky, zdroj: http://www.slavnostjohanky.cz/

Slavnost královny Johanky, zdroj: http://www.slavnostjohanky.cz/

Již dopoledne pžije nejen náměstí, ale i místní zámek a nedaleké Podbrdské muzeum. Na náměstí můžete mezi desátou dopolední a třetí odpolední navštívit Farmářský a řemeslný jarmark pořádaný MAS Podbrdsko. Zámecká zahrada bude až do 18. hodiny hostit vojenské ležení z 15. století. Komentované prohlídky začínají v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 16:00 a 17:00 hodin. Nejen děti si tu budou moci vyzkoušet i dobové hry a podívat se na celé Rožmitálsko ze zámecké věže. Ve Společenském centru se bude konat tradiční výstava drobného zvířectva.

Denní i večerní program pořadatelé protkali hudbou, ukázkami šermu, divadlem či soutěžemi. Chybět nebude ani kostýmovaný královský průvod, který se kolem druhé odpolední vydá z Aleje Johanky z Rožmitálu. 100 lidí v kostýmech jako z 15. století vyrazí od Lípy královny Johanky po hrázi rybníka, skrz zámek na náměstí a skončí u hlavního pódia pod zámkem. Zde bude všechny čekat vrcholný bod programu – královna Johanka s králem Jiřím z Poděbrad opět uzří krásy Rožmitálu a na jejich počet proběhne rytířský turnaj.

Kompletní program Slavnosti královny Johanky najdete na jejích oficiálních stránkách. Slavnost královny Johany z Rožmitálu, druhé manželky Jiřího z Poděbrad, každoročně připomíná významné události historie spjaté s Rožmitálem. Založena byla v roce 2003 a její pestrý celodenní program je určen pro všechny věkové kategorie.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *