Putování Lázského nemehla zavede účastníky k brdským studánkám

Letos již pošesté připravili organizátoři z turistického oddílu Sokola Vrtule Láz pochod po Brdech nazvaný Putování Lázského nemehla. Tento rok se koná v sobotu 3. března a účastníci si mohou vybrat mezi dvojicí tras.

Putování Lázského nemehla po Brdech, zdroj: nemehlo.eu

Putování Lázského nemehla po Brdech, zdroj: nemehlo.eu

Obě jsou vhodné pouze pro zdatnější turisty. Jejich délky 13 a 14,45 km dají v předjaří zabrat a prověří v zimě přece jen ochabující svaly na nohách. Občerstvit se však bude čím. Jednak se jde po stopách brdských studánek, takže pitný režim má na starosti sám brdský duch Fabián, a jednak je občerstvení včetně teplých nápojů v ceně dobrovolného vstupného. Hrnek se tedy jistě vyplatí mít s sebou.

Zatímco vloni Lázské nemehlo účastníky provedlo kolem Bílé skály, letos to bude okolím vrchu Zavírka nebo Pilského rybníka. Organizátoři letos zvou nejen za křišťálovou pramenitou vodou, ale i například na Skelnou huť.

Prezentace natěšených turistů proběhne u lázského hřiště stejně jako vloni od 9 hodin a o hodinu později s nimi organizátoři vyrazí hltat první kilometry počátku meteorologického jara.  Připraven je i doprovodný program. Dospělí procvičí svoje znalosti a pro děti je připravena soutěž v malování. Akce Sokola Vrtule Láz byla letos zařazena i do celorepublikového projektu České unie sportu – Sportuj s námi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *