Přijďte se do lesoparku Litavka podívat na zvířata, ale nekrmte je

Na ovce kamerunské, ale nově i na muflony se můžete přijít podívat do příbramského Lesoparku Litavka. V prostoru za fotbalovým stadionem již od loňska funguje neveliká obora s těmito zvířaty. Pro výletníky bylo poblíž vybudováno i posezení a altán s krbem a také skluzavka pro nejmenší děti. Po otevření naučné stezky v roce 2015 začaly rodiny s dětmi, turisté i cyklisté tento krásný přírodní kout kousíček za městem hojně využívat.

Lesopark Litavka, zdroj: Město Příbram

Lesopark Litavka, zdroj: Město Příbram

„Pokud budou mít rodiny s dětmi přesto touhu nějaká zvířata nakrmit, ať přijedou za divočáky na Oboru Skorotín nedaleko Trhových Dušník,“ doplňuje ředitel městských lesů. Ve skorotínské oboře jsou kromě divokých prasat, která se jako jediná krmit můžou, také daňci a mufloni. „Divočáci jsou všežravci a tak jim, na rozdíl od býložravých ovcí a muflonů, jen tak něco neublíží,“ vysvětluje dále ředitel.

Návštěvníci lesoparku také s oblibou využívají zázemí altánu s krbem. Tam je možné si opéci například špekáček nebo ogrilovat masíčko. V okolí altánu jsou lavice, stoly a odpadkový koš na směsný odpad, nedaleko jsou také umístěny kontejnery na tříděný odpad.

„Naším záměrem bylo na tomto místě vytvořit takové zázemí a atraktivní prostor pro to, aby se stal dalším oblíbeným místem pro výlety Příbramanů, a to se nám, myslím, podařilo,“ uvedl místostarosta města Příbram Václav Švenda. Zároveň upozornil i na fakt, že koutek vznikl za podpory společnosti EKO-KOM. „Aby nám kolem posezení zůstalo trvale příjemné prostředí, měli by návštěvníci a zejména ti, kteří na místě pořádají pikniky, svůj odpad vytřídit do nedalekých kontejnerů na papír, plast a sklo,“ dodal místostarosta s dovětkem, že když budou občané svůj odpad třídit, kapacita košů na směsný odpad kolem krbu bude dostačující.

Více o naučné stezce v lesoparku Litavka zde.

zdroj: Město Příbram (tisková zpráva)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *