Příbramský Turistický vláček letos vyjede 1. května, novinkou je propojení Svaté Hory a Hornického muzea

Tisková zpráva:

Od 1. května začne o víkendech a státních svátcích (vyjma 21. 5.) opět jezdit Turistický vláček města Příbram. Novinkou pro letošní rok je, že pojede dvěma trasami. V sobotu to bude klasicky z dolní části Pražské ulice na Svatou Horu, pak Svatohorskou alejí a Milínskou ulicí zpět, v neděli a o státních svátcích letos vláček nově propojí dva nejvýznamnější turistické cíle – Svatou Horu a Hornické muzeum Příbram. Vláček bude v provozu do 30. září 2017.

Turistický vláček města Příbram, zdroj: Archiv město Příbram

Turistický vláček města Příbram, zdroj: Archiv město Příbram

Na internetových stránkách města Příbram jsou zveřejněny jízdní řády. Nedělní jízdy povedou přes železniční stanici ČD, Mariánskou ulicí, přes náměstí J. A. Alise na Březových Horách. Další zastávka bude v ulici Politických vězňů, u II. polikliniky a zpět na zastávku přímo před železniční stanicí. Pak jízda vláčku pokračuje přes náměstí T. G. Masaryka, Pražskou ulici a Václavské náměstí až na Svatou Horu. „Tuto novinku ocení zejména rodiny s dětmi a turisté, kteří se budou moci po našem městě projet okružní jízdou,“ vysvětluje místostarosta města Příbrami Václav Švenda s tím, že zájemci o návštěvu Hornického muzea mohou tohoto spoje využít při jízdě z centra na Březové Hory.

Oproti loňskému roku dochází i ke změně výše jízdného. „K úpravě ceníku jsme přistoupili po vyhodnocení nákladů, obsazenosti jednotlivých spojů za minulý rok, a také na základě porovnání ceny obdobné služby v jiných městech. Základní jízdné se zvyšuje z 20,- na 30,- Kč za osobu, ale zároveň jsou od úhrady jízdného nově osvobozeny děti do 12 let, které v loňském roce platily jízdné 10,- Kč. Dále se zavádí zvýhodněné jízdné ve výši 10,- Kč pro seniora, který se prokáže Kartou seniora města Příbrami,“ informuje dále místostarosta.

I po zvýšení základní ceny jízdného se při porovnání s jinými městy, která turistický vláček také provozují, město Příbram řadí mezi města s nejnižší cenou: například Znojmo – 70,- Kč, Třeboň – 100,- Kč, Hradec Králové – 80,- Kč nebo Olomouc – 50,-Kč.

„Věříme, že naše, v porovnání s výše uvedenými městy, citlivěji stanovené ceny jízdného případné pasažéry neodradí, budou si této městem dotované atrakce i v letošním roce užívat, a to včetně nové nedělní trasy mezi Svatou Horou a Březovými Horami,“ dodává místostarosta Švenda.

Jízdní řády ke stažení jsou zde: http://pribram.eu/volny-cas/turisticky-vlacek.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *