Příbramský Nový rybník bude v sezóně v lepší kondici

Zelená páteř města je název projektu, kterým chce Příbram revitalizovat okolí Příbramského potoka. Jeho součástí jsou masivní opravy areálu Nový rybník. Ty začaly už před zimou a všechny se do začátku letošní sezóny jistě nestihnou. Celkově se proinvestuje kolem 25 milionů korun, které poskytne město.

Po vypuštění nádrže byl jako problém číslo jedna vyhodnocen celkový stav břehů. „Kamenné obložení nádrže bylo zcela rozpadlé, v tuto chvíli je již rozebráno a břehy budou znovu zpevněny,“ konstatuje starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že nakonec musel být rozebrán celý východní břeh včetně pochozího chodníčku.

Revitalizace příbramského Nového rybníka, foto: Město Příbram

Revitalizace příbramského Nového rybníka, foto: Město Příbram

V současné chvíli, kdy je rybník stále vypuštěn, také naplno probíhají práce kolem renovace a budoucího zpřístupnění ostrůvku uprostřed vody. Nedávno na něm byly prořezány vrby, ostrov se zpevňuje kameny a plocha byla celkově srovnána.

„K ostrůvku nově zbudujeme přístup v podobě dobrodružné stezky a pro děti navíc chystáme nové vodní hřiště včetně pláže s pozvolným přístupem do vody,“ vysvětluje dále starosta a pokračuje: „Vznikne tam plošinka s krásným bílým pískem a se slunečníky tak, aby se děti cítily skutečně jako u moře.“ Dvě malé skluzavky budou odstraněny, velká skluzavka bude zrekonstruována a opravena k ní bude i přípojka na vodu.

Co se týče nového zázemí pro rekreační pobyt návštěvníků, stavební práce začnou až na podzim. Ještě před tím však proběhne kompletní výměna inženýrských sítí. „Demolice stávajících budov je naplánována zhruba na srpen, následně bude postaven nový objekt s toaletami, sprchami, občerstvením, terasou a pódiem,“ doplňuje místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s vysvětlením, že tyto práce proběhnou až po letošní sezóně. V tomto roce totiž na Příbramáky a návštěvníky města čeká v areálu Nováku spousta kulturních a sportovních akcí. „Den sportu, Den bezpečné Příbrami a další akce a koncerty plánované na červen nesmí být rekonstrukcí ohroženy,“ zdůrazňuje Ženíšková.

Areál Nového rybníka je i v době rekonstrukce veřejnosti přístupný. Prosíme však návštěvníky, aby dbali zvýšené opatrnosti a měli na paměti, že se pohybují po staveništi.

zdroj: Město Příbram (tisková zpráva)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *