Příbram a okolí ožije hudebními festivaly

Hned čtveřice hudebních festivalů je v Příbrami a okolí naplánována na poslední červencový víkend a první polovinu srpna. Na své si přijdou milovníci popu, rocku i jiných žánrů.

Fialka fest

Fialka fest, zdroj: fialkafest.cz

Poslední sobotu v červenci se koná ve sportovním a rekreačním areálu Nový rybník hudební Fialka fest. Na jihovýchodě města Příbram od 14 hodin zahrají Chilliguns, které v 15.30 vystřídá Zlomená 14. V 16.45 pokračují Black Burley, v 18.00 The Unholy Preachers, v 19.15 The Rocket Dogz a celý program ve 20.30 uzavřou Prago Union. Během akce můžete využít jak tradiční občerstvení v podobě grilování a klasických alko i nealko nápojů, tak i méně tradiční občerstvení jako indickou veganskou stravu Tulasi či fair trade kávu. Vedle hudby se budete moci pobavit na slackline, wakeboardingem a turnajem ve stolním fotbálku. Připraven bude také fotokoutek.

Jince Rock Fest, zdroj: Hodpoda Za Vodou Čenkov

Jince Rock Fest, zdroj: Hodpoda Za Vodou Čenkov

Milovníci tvrdé hudby jistě mají v kalendářích zaškrtnutý termín 6. srpna. Jednu hodinu po poledni v Jincích v Sokolské zahradě totiž startuje Rock Fest Jince. Na akci, kterou pořádá čenkovská hospoda Za Vodou zahrají Škwor, Walda gang, Dymytry, Alkehol, Aleš Brichta, Debillheads, Kabát revival Plzeň a Rocksana.

zdroj: fanonline.cz

zdroj: fanonline.cz

V areálu Letního kina v Příbrami proběhne 12. srpna festival či série koncertů Z lásky hudbě. Už název dává tušit, že za ním stojí obchodní řetězec Kaufland. Ten na dvě souběžná jeviště přivede takové známé osobnosti populární hudby, jakými jsou například Věra Martinová, Jaroslav Uhlíř či Petr Bende. Těšit se můžete i na kapely Monkey Business, Chinaski, Čechomor nebo Wanastovi vjecy. Celý program, který začíná v 17 hodin, uzavře po půlnoci rapper a král metafor Marpo.

 

Plakát k akci, zdroj: tramtamfest.cz

Plakát k akci, zdroj: tramtamfest.cz

Hned 13. srpna proběhne v letním kině Skalka v Novém Podlesí u Příbrami podstatně menší akce. Tramtamtýdamtůdá fest organizovaný Pavlem Křížem začíná před třetí hodinou odpoledne a přivítá místní skupiny Uninvited, Vrch a TeaJazzTrio a brněnský Biorchestr, Kittchen z Doks či pražský Stroy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *