Prázdninová štafeta se vrací i do Brd

Léto, rodinné výlety a soutěž, která zve na zajímavá místa Plzeňského kraje. To je Prázdninová štafeta, jíž se i letos účastní děti do 18 let. A protože mezi zajímavá místa patří i Brdy, najdete mezi padesátkou soutěžních lokalit i pětici v Brdech či pod nimi.


Stejně jako v předchozích šestnácti ročnících i během toho sedmnáctého v roce 2020 musí děti doložit svou přítomnost na soutěžním místě fotografií, kterou nahrají do systému na webu stafeta.plzensky-kraj.cz. Po prázdninách bude z řad těch, co navštívili alespoň patnáct míst, vylosováno patnáct šťastlivců, kteří si rozeberou ceny. Mezi ty nejzajímavější patří například rodinný zájezd nebo vyhlídkový let nad Plzeňskem.
Zajímavá je ale i nabídka soutěžních míst a zážitkem je už jen jejich návštěva s rodinou, ať už leží v Brdech či mimo ně. V okolí největšího českého vnitrozemského pohoří půjde hlavně o rozhledy. Na západním úpatí Brd můžete svým výletem soutěžit, pokud vyrazíte na rozhlednu na Kotli nad Rokycany nebo na novou rozhlednu Šťastná věž na kraji Spáleného Poříčí. Ve výčtu soutěžních míst nemůžou chybět dvě brdské perly – Padrťské rybníky, jejichž okolí mimochodem nabídne také pěkné rozhledy. Rozhled životní můžete získat třeba v Muzeu Středních Brd ve Strašicích nebo v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem. To reprezentuje jednu letošní novinku v Prázdninové štafetě – kromě šestačtyřiceti míst v Plzeňském kraji nově zve i ochutnávku okolních regionů. Léto, rodina a výlety – to je Prázdninová štafeta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *