Naučná stezka Rožmitál pod Třemšínem (U Drtiče – Bílá skála)

I v Brdech najdete místa, kudy prochází spousta lidí, a místa, kde na živáčka nenarazíte. Naučná stezka na kraji Rožmitálu pod Třemšínem patří spíše mezi ty druhé jmenované a její délka ji přímo předurčuje k odpolednímu výletu.

Naučná stezka Rožmitál pod Třemšínem

Najít ji můžete pod názvem Naučná stezka Rožmitál pod Třemšínem, třeba Mapy.cz ji ale nazývají U Drtiče – Bílá skála. Téměř okružní vycházka nabídne celkem 12 informačních panelů na přibližně dvou a půl kilometrech délky. Turisté se na ní dozvědí spoustu nového o životě v lese. Jednotlivá zastavení se věnují například hlavním druhům dřevin, hmyzu, ptáků nebo savců v nejen na Třemšínsku.

Naučná stezka začíná i končí u areálu bývalých kasáren nad Rožmitálem pod Třemšínem. Místo, kde nechat rodinný dostavník tu určitě najdete. Nebo se projděte až z Rožmitálu. Vycházku si tak prodloužíte a užijete si atmosféru historického centra města.

Naučná stezka Rožmitál pod Třemšínem

A jaká je cesta? Od krytého sezení u úvodního informačního panelu mírně stoupá nejprve po asfaltu, později po klasické lesní cestě či pěšině až ke svému pomyslnému vrcholu. Tím je na svazích vrchu Štěrbina altán s nádherným výhledem nad starým kamenolomem – Drtičem. Na kočárek to tu moc není, ale samochodné děti trasu bez problému zdolají. Budou si tak moci odškrtnout návštěvu jedné z několika brdských Bílých skal. I sem vás totiž trasa dovede a i tady si budete moci odpočinout v krytém sezení. Smyčka stezky se tu definitivně stáčí a na turisty čeká už jen necelý kilometr klesání.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *