Naučná stezka Perličky víly Terezky

Město naučných stezek. Takto by se dalo označit Spálené Poříčí.  Za mlynáři od Bradavy a Loukou i lesem za pohádkou a od roku 2017 i Perličky víly Terezky, to jsou názvy zdejších procházek s poučením.
I panely té nejnovější charakterizují obrázky Jiřího Wintera Neprakty. Jemu věnovanou expozici nakonec najdete i ve zdejším špejcharu Ve Dvoře. A z jeho pera se zrodila i luční víla Terezka, která zejména nejmenší turisty zdejší krajinou provede. A jako dostala tato nadpřirozená bytost své jméno? Na nedalekém hřbitově je pochována Terezie Liehmannová – Čapková. Znalci bulváru a vážné hudby vědí, že se takto jmenovala láska Antonína Dvořáka, autora světoznámé Rusalky. A to vlastně taky byla víla.

inzerce

Parádní výhledy na celé Spálenopoříčsko

Parádní výhledy na celé Spálenopoříčsko

Slovo perličky pak jednoznačně odpovídá tomu, co lze cestou vidět.  Naučné tabule jsou plné zajímavostí ze zdejšího kraje i nápadů na aktivity, které pomohou zabavit děti. A ten výhled! Svahy nad Spáleným Poříčím poskytují nejen krásné pohledy na celé město a jeho okolí. Kokšín, Nad Maráskem a za dobré viditelnosti i na vrcholky Šumavy.
Tohle ale není žádná horská túra. Zpevněná cesta stoupá i klesá jen mírně a je vhodná i pro seniory nebo rodiny s kočárky. I délka dva a půl kilometru nemůže být překážkou ani pro ty méně pohybově zdatné. A kdyby přece jen došlo na nedostatek energie, některá z kaváren a restaurací ve Spáleném Poříčí jistě ráda poutníky zotaví.
V místním infocentru navíc myslí na to, aby i na pozornost náročné děti procházka vážně bavila. Vyzvednout si tu můžou leták se soutěžními otázkami. Odpovědi snadno najdou na informačních panelech naučné stezky a malý dárek pak počká znovu v infocentru na náměstí.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *