Na konci října se uskuteční další Brdský prďák

Všichni turisté a cykloturisté jsou 28. října zváni do Mirošova a jeho okolí. Koná se tu totiž další ročník dnes již legendární akce nazvané Brdský prďák. Organizátoři tentokrát účastníkům připravili trasy o délkách 70, 50, 30, 20, 15 a 10 km a navíc ještě šestikilometrovou dětskou.

Dolejší Padrťský rybník

Dolejší Padrťský rybník

Všichni výletníci vystartují od mirošovské sokolovny, kde bude probíhat také prezentace. V cíli pak dostanou pamětní listy. Časy startů i všechny další důležité informace naleznete na oficiálním webu akce.

Nejkratší trasa účastníky provede Mirošovem a jeho nejbližším okolím, na těch delších se podíváte i do okolních obcí. “Třicítka” vede mimo jiné kolem Padrťských rybníků a nedaleko vyhlídky na Okrouhlíku a například “mistrovská sedmdesátka” výletníkům ukáže to nejlepší z Brd, když navíc přidá Prahu, Malý Tok nebo Tři Trubky.

K akci patří také doprovodný program. Celý den se budou v Mirošově promítat dokumentární filmy z festivalu Jeden svět, děti si vyrobí mýdlo a připraveno bude také něco dobrého na zub. Součástí akce je také materiální sbírka ve prospěch psího útulku v Borovně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *