Muzeum dopravy ve Strašicích

Zdroj: Muzeum dopravy ve Strašicích

Zdroj: Muzeum dopravy ve Strašicích

Od roku 2009 můžete ve Strašicích v areálu bývalých kasáren navštívit Muzeum dopravy. Vzniklo na základě spolupráce plzeňského ŠKODA BUS klubu, který dodal exponáty, a města Strašice, které poskytlo muzeu prostory. Jeho expozice je zaměřená především na vývoj západočeské, převážně hromadné dopravy od období 2. světové války do současnosti.

Zdroj: Muzeum dopravy ve Strašicích

Zdroj: Muzeum dopravy ve Strašicích

V současné době je tak na ploše 3000 čtverečních metrů v jedné z hal a na přilehlém prostranství vystaveno 25 autobusů, trolejbusů, tramvají, nákladních automobilů a přívěsů a 9 osobních automobilů převážně tuzemské výroby. Druhá expozice obsahuje technologické celky a dopravní příslušenství, které často bývá v běžném provozu očím a rukám nadšenců do techniky ukryto. Těšit se také můžete na drobné předměty související s dopravou a na mnoho dalšího.

Strašice leží při státní silnici číslo 117, která spojuje Spálené Poříčí a Hořovice, přímo na hranici CHKO Brdy. Areál bývalých kasáren pak najdete ve východní části města (viz mapka níže). Najít tu místo na zaparkování určitě nebude problém.

Dospělí zaplatí za vstup do muzea 50,- Kč, děti, studenti a důchodci dvacetikorunu. Rodinné vstupné pak činí 100,- Kč.

Muzeum dopravy bývá otevřeno od dubna do října vždy jeden víkend v měsíci. Konkrétní termíny, kdy je expozice dopravy ve Strašicích otevřena, případně termíny akcí, které muzeum chystá, naleznete na jeho webu.

webové stránky muzea: http://skodabusklub.cz/?page_id=19

Muzeu dopravy děkujeme za spolupráci na textu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *