Mirošov pořádá turistickou výzvu Koruna Mirošovska

Mirošov u Rokycan neleží ani v Himálaji, ani v Alpách, ba dokonce ani na Šumavě. Přesto v jeho okolí najdete řadu zajímavých kopců i krásných míst mezi jejich vrcholy. Dokládá to i letní výzva Koruna Mirošovska, kterou město Mirošov připravilo pro místní i přespolní nadšence do turistiky.

Svatý Vojtěch, U Habru, Ve Skalách, Přecek, Zlamnoha a Záborčí – tak zní názvy šesti soutěžních vrcholů. Účastníci výzvy by je během letních prázdnin měli všechny zdolat, pořídit zde snímek a všechny pak zaslat na e-mail pavel.zizka@email.cz. Úspěšní turisté se pak mohou těšit na malý dárek.

A proč na kopce, které spojuje nadmořská výška lehce přes 500 metrů i to, že leží v bezprostředním okolí Mirošova, vyrazit? I když na žádném z nich nenajdete rozhlednu ani jiné vyhlídkové místo, procházka po lesích, loukách i městečku na úpatí Brd se musí líbit každému. Cestou mezi vrcholy si výhledů užijete dost a dost, stejně jako památek připomínající vojenskou historii těchto míst nebo slavnou těžařskou minulost Mirošova. Kdo se rád toulá přírodou a venkovem, je na Korunu Mirošovska srdečně zván!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *