Kam příští týden v Brdech a pod nimi (51/2016)

Vánoční týden je před námi. Nikoho tak asi nepřekvapí, k jaké události se váže většina akcí, kam vás tímto článkem chceme pozvat.

Česká mše vánoční, zdroj: rozmitalptr.cz

Česká mše vánoční, zdroj: rozmitalptr.cz

V Rožmitále pod Třemšínem Podbrdské muzeum prodloužilo výstavu Koloniál u pana Bajzy a do historického obchodu se tak můžete vydat i nyní. V pátek večer v místním Společenském centru sváteční atmosféru podtrhne fenomenální houslista Jaroslav Svěcený. V kostele Povýšení sv. Kříže pak na Štědrý den v noci zazní Česká mše vánoční. Místní oddíl turistiky slaví Vánoce také – zorganizoval volný pochod nazvaný Vánočním krajem Rybovým.

Adventně naladěné je i Spálené Poříčí. Do místního informačního centra můžete do pátku nosit vlastní příspěvky k výstavě Pojďte s námi do Betléma. K adventnímu programu ale patří také úterní vánoční koncert základní umělecké školy na místním zámku nebo štědrodenní zpívání koled na návsi v Číčově.

Rokycanské Muzeum Dr. Bohuslava Horáka nabízí možnost předvánoční shon opustit a podívat se nejen do Tichomoří takového, jak jej ve svých obrazech zvěčnil Aleš Sedláček. Betlémy zde vystavuje paní Jiřina Hánová, takže ani o vánoční atmosféru nepřijdete. Z Rokycan můžete vyrazit na Štědrý den na Žďár a s dětmi tu strávit příjemné sváteční dopoledne.

Příbramské Hornické muzeum připravilo nejen dětem výstavu loutek nazvanou Princezna a drak. Do čtvrtka můžete navíc fárat do vánoční Prokopské štoly nebo zažít pravé havířské Vánoce v hornickém domkuPříbramské betlémy je pak název výstavy na Zámečku s podtitulem Příběhy z historie města.

Dobříš také žije Vánocemi, ale nejen těmi křesťanskými. Vrací se tu také k židovské historii města například i výstavou Židovské zvyky a tradice na místním zámku.

Karlštejnší trubači, zdroj: Facebook/Mníšek pod Brdy

Karlštejnší trubači, zdroj: Facebook/Mníšek pod Brdy

Na náměstí F. X. Svobody v Mníšku pod Brdy zahrají před půlnocí 24. prosince Karlštejnští trubači.

Na návsi v Čenkově můžete až do druhé poloviny ledna obdivovat velký betlém ze sena.

Macechy a jejich přátelé zazpívají na Boží hod v Mrtníku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *