Kam příští týden v Brdech a pod nimi?

Prázdniny jsou tytam, ale letní počasí pokračuje a podle meteorologů ještě nějakou dobu vydrží. Kde všude můžete babího léta využít a pobavit se v příštím týdnu?

Ve Spáleném Poříčí pokračuje výstava k výročí 777 let od založení města a Kniha jede! V rožmitálském Podbrdském muzeu můžete stále zavítat do Koloniálu k panu Bajzovi a Muzeum Středních Brd ve Strašicích nabízí výstavu obrazů Karla Dvořáka nazvanou Lumpíci. Čtvrteční vernisáží v Muzeu Dr. Bohuslava Horáka začíná výstava fotografií brdské přírody od autora Martina Spala nazvaná Brdskou divočinou. Úchvatné snímky zde budete moci obdivovat až do 23. října.

V pátek a v sobotu proběhne na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami a nádvoří Svaté Hory slavnost hudby, tance, divadla a řemesel nazvaná Příbramská svatohorská šalmaj. V sobotu navíc Příbram ožije také Dnem železnice, který bude zároveň oslavou 140. výročí existence trati Zdice – Protivín.

Plakát k akci, zdroj: Městys Jince

Plakát ke Dni dědečků, zdroj: Městys Jince

Naopak v Jincích můžete v sobotu navštívit Den dědečků. Odpoledne s dechovkou začíná na Sokolské zahradě dvě hodiny po poledni.

Se sportovními akcemi se o víkendu doslova roztrhne pytel. Holdujete-li rozvážnému trápení těla, mohl by vás Spolek ve čtvrtek nalákat na pěší výlet Meandry Litavky do Pasek. Pro náročnější chodce či dokonce ultramaratonce je v sobotu v okolí Mníšku pod Brdy přichystána tradiční Brdská padesátka. Naopak běžci na kratších tratích mohou od sokolovny ve Spáleném Poříčí vyběhnout na Kokšín. 14 kilometrů dlouhý závod brdskou přírodou je jistě dostatečně prověří. Pro cyklisty připravil dobrovolný svazek obcí Horní Berounka – povodí Klabavy 11. ročník cyklovýletu Od Plzně pod Brdy. Ten letos startuje ve Strašicích a Dobřívě. Cíl je naplánován v Míšově. Spíše než pod Brdy se tak na kole můžete organizovaně vydat přímo do Brd.

Během na Kokšín začne ve Spáleném Poříčí Top týden kulturních a sportovních akcí, který vyvrcholí 18. září. Do jeho programu patří Rozloučení s létem na návsi v Lučišti v sobotu od 14 hodin, sobotní večerní Cimbálová muzika Milana Broučka na zámku nebo nedělní dopolední Pohádkový les skřítka Fabiána.

Na neděli je pak v rožmitálském Společenském centru naplánován Podzimní koncert vážné hudby, při kterém se představí člen souboru opery Národního divadla v Praze Tomáš Jindra, ředitel kúru a varhaník v katedrále sv. Víta v Praze Josef Kšica a přední český hobojista, profesor Pražské konzervatoře Jan Thuri.

Výhled severním směrem z Houpáku

A je-li vám bližší příroda, stále doporučujeme výlet na Tok nebo Houpák. Fialová pohádka zdejších vřesovišť vás jistě doslova uchvátí. Neméně krásná jsou brzká chladná rána u Padrťských rybníků, po jejichž hladině se líně povaluje vodní pára.

Ať už ale vyrazíte kamkoliv, hlavně se dobře bavte!

 

 

Nepíšeme o vaší akci? Dejte nám o ní vědět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *