Kam příští týden v Brdech a pod nimi?

Příští týden končí prázdniny a s nimi i meteorologické léto. Hezké počasí má ale vydržet a brdský region nabízí stále hodně možností, kde trávit volný čas.

Plakát k výstavě, zdroj: spaleneporici.cz

Plakát k výstavě, zdroj: spaleneporici.cz

Ve Spáleném Poříčí pokračuje výstava k výročí 777 let od založení města, Kniha jede! a do středy i o Karlu IV. V rožmitálském Podbrdském muzeu můžete stále zavítat do Koloniálu k panu Bajzovi a Muzeum Středních Brd ve Strašicích nabízí výstavu obrazů Karla Dvořáka.

Vychází nová kniha pohádek autorů Václava Šestáka a Martina Langa nazvaná Na týden pohádky z mirošovské zahrádky.

Nejvíce akcí připadá jako vždy na víkend. V okolí Dobříše pořádá v sobotu SK Vlaška závod horských kol Brdmanův pařez. Je-li vám však bližší kultura a zábava s dětmi, vyrazte 3. září do farní zahrady v Mníšku pod Brdy. Spolek Rorejs zde pořádá divadelní a hudební festival Štrůdl 2016. Nedělní večer bude na zámku Dobříš patřit Lucii Bílé, která zde uvede svůj Recitál.

Živo bude také na severozápadním okraji Brd. V Dobřívě se totiž chystají na posvícení. Jeho součástí bude výstava Zuzany Frantové, sobotní taneční zábava, nedělní výstava králíků a drůbeže nebo taktéž v neděli odpolední koncert Kozleranky.

Výhled severním směrem z Houpáku

Výhled severním směrem z Houpáku

A je-li vám bližší příroda, doporučujeme výlet na Tok nebo Houpák. Brdské dopadové plochy září fialovou barvou kvetoucích vřesovišť a právě v srpnu a září nabízejí nejzajímavější, téměř pohádkovou podívanou.

Ať už ale vyrazíte kamkoliv, hlavně se dobře bavte!

 

 

Nepíšeme o vaší akci? Dejte nám o ní vědět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *