Již tuto sobotu zavítá seriál Běhej lesy do Brd

Tisková zpráva: Už tuto sobotu 22. dubna vypukne na území bývalého Vojenského újezdu Brdy závod seriálu Běhej lesy. Běžci zavítají do oblasti, která se veřejnosti otevřela po 70 letech teprve loni. Organizátoři připravili pro závodníky nejen novou trasu v západní části Brd, ale i spoustu dalších zajímavostí. Na závod zbývá posledních 60 startovních čísel, přihlásit se lze již jen na místě.

Trasa bývalým vojenským územím s pozůstatky benediktinského kláštera a krásná téměř nedotčená příroda. To jsou největší lákadla závodu Běhej lesy Brdy, který si budou běžci moci užít již tuto sobotu 22. dubna. Vybrat si mohou buď kratší 12 km dlouhou trasu nebo delší 22 km dlouhou trasu. Oproti loňskému ročníku se proběhnou z vesnice Skořice západní částí Brd. Trasy je zavedou hlubokými lesy a loukami i kolem zřícenin, skalních útvarů či přes hráz Padrťských rybníků. V rámci celého závodního dne je připraven i dětský závod na 500 metrů či 1 km, který odstartuje Šárka Strachová. Pro vítěze dětských kategorií má přichystané závodní čísla ze světových pohárů.

foto: Běhej lesy

foto: Běhej lesy

Závodníci a diváci se mohou těšit kromě atraktivních tras a výjimečné atmosféry i na kvalitní servis a bohatý doprovodný program. Závodníci si mohou odpočinout v Birell chillout zóně či se osvěžit ve velkokapacitním stanu točeným alko i nelko pivem. V Endorphin Republic si lze otestovat špičková horská kola, vybrat nové sportovní vybavení nebo některý z upomínkových předmětů na letošní ročník Běhej lesy. Vojenské lesy a statky ČR mají pro děti připraven program v rámci lesní pedagogiky. Nově bude také na každém závodu Běhej lesy bude fungovat tzv. Úschovna dětí, kterou si pro vás připravily Lesy ČR. Děti vám pohlídají zkušené vychovatelky.

Na závod závod Běhej lesy Brdy zbývá už jen posledních 60 čísel. Registrace jsou možné již jen v den závodu na místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *