Jaro začíná a s ním i golfové tréninky pro děti v Hořehledech

Nejen golfisti se jistě těší, až vypukne to opravdové jaro. Ti podbrdští pak upírají zraky i naděje ke hřišti v Hořehledech. Tady již brzy začnou i pravidelné tréninky pro děti.

„Golf Club Hořehledy si dlouhodobě za jeden z prioritních cílů své činnosti již v roce 2006 vybral podporu mládeže, základem naší práce s dětmi jsou pravidelné tréninky, organizace turnajů, rozvoj znalostí golfové hry a jejích pravidel, to vše pod vedením kvalifikovaného trenérského týmu. Výuku vedeme vždy v souladu se schopnostmi a možnostmi dítěte, s ohledem na jeho věk. Zároveň si velmi ceníme spolupráce mezi dětmi, rodiči a trenéry, která se odvíjí od vzájemné důvěry a otevřenosti. Již od roku 2006 si pravidelné dětské tréninky drží popularitu a poslední roky je navštěvuje přes 50 dětí, členů našeho klubu,“ vysvětluje generální manažer resortu Martin Kopčák.

Dětské golfové tréninky, zdroj: golf-horehledy.cz

Dětské golfové tréninky, zdroj: golf-horehledy.cz

„V dětském golfovém oddíle neučíme mládež jen samotné golfové hře, ale i pravidlům a pochopení systému sportu. Orientujeme se na celkovou pohybovou motoriku u nejmenších a na aspekty fair play, morální hodnoty nebo spolupráci u starších. Vždy se snažíme najít přímou souvislost mezi sportovním soutěžením a normálním životem,“ dodává Kopčák.

Venkovní dětské tréninky letos v Hořehledech zahajují 3. dubna od 16:00 v prostorách tréninkového zázemí hřiště (cca 100m za obcí směrem na Borovno). Předsezónní setkání s rodiči a dětmi proběhne již o týden dříve – 26. března od 14:00 v restauraci Pod Kokšínem.

Děti budou v letošním roce rozděleny do tří výkonnostních skupin, jejichž tréninky probíhají podle pevného harmonogramu. Jako doplňkové aktivity letos opět proběhnou:

  • Pinďa Cup – turnaje pro nejmenší hráče po spřátelených plzeňských hřištích
  • Letní golfový tábor – 23. – 27.8., plný soutěží, tréninků, bojovek,…
  • Přípravný kemp reprezentace – pro zvané pokročilé hráče
  • Sobotní repre tour – pravidelné turnaje pro pokročilé hráče
  • Tréninky v tělocvičně – od října do června trénujeme každý čtvrtek 15:15 – 17:00 v tělocvičně ZŠ Spálené Poříčí
  • Kondiční tréninky – aby tělo přes zimu nelenivělo, každé pondělí od listopadu do března cvičíme a běháme

A na závěr trochu samochvály z úst Martina Kopčáka: „V roce 2022 dosáhli hráči našeho klubu na 25 pódiových umístění v rámci soutěží České golfové federace. Kroužek při ZŠ Spálené Poříčí obsadil 2. místo celorepublikově v soutěži družstev v tělocvičnách ve SNAG variantě golfové hry. A stejné umístění jsme zopakovali i ve venkovním turnaji pořádaném při Czech Masters!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *