Hradozámecká noc na Mníšku s Elsou, ohňostrojem a novými zábavnými prohlídkami

V sobotu 26. srpna navštivte zámek Mníšek pod Brdy při Hradozámecké noci. Každoroční oblíbená akce nabídne speciální netradiční prohlídky pro děti i pro dospělé. Pro rodiny s dětmi budou od 15:30 hodin připraveny zábavné prohlídky pod názvem Elsa a královský poklad. Else se ztratil královský poklad. Pomohou děti s hledáním?

Hradozámecká noc, zdroj: Zámek Mníšek pod Brdy

Hradozámecká noc, zdroj: Zámek Mníšek pod Brdy

Ve 20 hodin vypuknou zábavné kostýmované prohlídky pro dospělé O historii českého filmu. Návštěvníky čeká hádání, kvízové otázky, vyprávění o hvězdách prvorepublikového filmu, jako je třeba Adina Mandlová, Jiřina Štěpničková nebo Nataša Gollová, a, jestli nebe dovolí, tak i pohled na hvězdy skutečné. Pokud nám bude počasí nakloněno, můžeme se těšit na speciální výhled z okna slavnostního sálu na Měsíc a hvězdnou oblohu. Výhled si budou moci návštěvníci zcela výjimečně užít také ze zámecké věže, v rámci Hradozámecké noci se totiž otevře také vstup na půdu zámku.

Zámek Mníšek pod Brdy, foto: archiv zámku

Zámek Mníšek pod Brdy, foto: archiv zámku

Slavnostní atmosféru večera podtrhne barevný ohňostroj, který vypukne ve 21 hodin v zámecké zahradě. Na nádvoří zámku bude k poslechu i tanci hrát kapela Balzám své největší country hity a zpřístupněno bude také Kouzelné sklepení s pohádkovými bytostmi, výstavka obrazů a mandal Jany Janouchové, expozice o dějinách módy s názvem Panenky v historických kostýmech, výtvarný ateliér pro šikovné ruce nebo výstava fotografií Poznej světové dědictví Unesco.

V rámci fotografické výstavy se můžeme těšit i na extra povídání o Španělsku. Od 19 do 22 hodin uslyšíme vyprávění o španělských památkách, tradicích a kultuře doprovázené ochutnávkou vína, olejů a extremadurského sýra. Každý návštěvník si navíc odnese drobnou pozornost, časopis Země světa o Španělsku.

Text: Ing. Marie Charvátová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *