Den s českou královnou Johankou a Fabiánem

Den s českou královnou Johankou a Fabiánem

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 25/06/2016
10:00 - 23:30

Místo konání
Rožmitál pod Třemšínem

Kategorie


Plakát k akci, zdroj: Podbrdské muzeum

Plakát k akci, zdroj: Podbrdské muzeum

V sobotu 25. června 2016 se v Rožmitále pod Třemšínem už počtrnácté koná vítání české královny a pána brdských lesů, tedy Den s českou královnou Johankou a Fabiánem. Tradiční historická slavnost bude zahájena v 10 hodin. Na nádvoří Podbrdského muzea bude otevřeno středověké tržiště s ukázkami historických řemesel, v tzv. stodole pak výstava dětských prací. V zámecké zahradě budou do jedné hodiny pro děti připraveny dobové hry. Chovatelé a přátelé zvířat jistě zavítají na nádvoří ZUŠ, kde proběhne výstava chovatelů drobného zvířectva a včelařů.

Pohádka pro malé i velké Sněhurka a sedm trpaslíků v podání Víti Marčíka začne na náměstí v 11.00. Ve 13.00 tu pak zazní středověká hudba v podání souboru Quercus. Dvě hodiny po poledni vyjde od zámku historický průvod. O další dvě hodiny později sehraje na náměstí březnicko-rožmitálský divadelní spolek hru Fabián, brdských lesů pán a v 17 hodin zazpívají v kostele sv. Jana Nepomuckého Třemšínská kvítka. Před večerníčkem vystoupí na náměstí znovu Víťa Marčík s představením O holčičce, která se ještě nenarodila. Večer bude na náměstí patřit pouličnímu šrambandu Péro za kloboukem a noc na nádvoří Podbrdského muzea filmové pohádce pro dospělé Prach a broky z dílny Rosenthal z. s.

Den s českou královnou Johankou a Fabiánem tak nabídne zajímavou výplň volného času snad každému. Vstup na akci je zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *