Bahna 2016

Bahna 2016

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 25/06/2016
9:00

Místo konání
tankodrom Bahna

Kategorie


Tradiční přehlídka současné i historické vojenské techniky, či chcete-li Den pozemního vojska na tankodromu Bahna u Strašic, se koná 25. června 2016 již po sedmadvacáté. Hlavní pořadatel – Muzeum na demarkační linii připravil opět lahůdky pro milovníky vojenství i techniky.

Plakát k akci, zdroj: bahna.eu

Plakát k akci, zdroj: bahna.eu

Celý program začne v sobotu v 9 hodin promenádním koncertem vojenské hudby. V 10 hodin nad bývalým vojenským prostorem proletí vzdušné síly Armády ČR a následovat budou seskoky výsadkářů, defilé historické techniky, defilé armády ČR i techniky zahraničních armád. Před polednem přijde na řadu historická ukázka z doby 1. světové války, o půl hodiny později se bude prezentovat policie, na kterou naváže další historická ukázka, tentokrát z roku 1938. Diváci se pak vrátí do současnosti například při prezentaci jízdních vlastností armádních Pandurů nebo pásových vozidel. Kolem čtvrté odpoledne bude na programu historické cvičení Československé lidové armády a akci zakončí po sedmnácté hodině slavnostní nástup jednotek. Kompletní program je ale mnohem bohatší a naleznete jej na oficiálním webu akce.

Vstup na Bahna je zdarma. Vozy bude možné zaparkovat ve Strašicích i v Dobřívě a k dostavným plochám bude vést značení. Stejně tak budou značené pěší cesty od parkovišť k výcvikovému prostoru Bahna. Ze Strašic jsou to sem necelé 4 kilometry, z Dobříva o kilometr méně.

oficiální web: bahna.eu

video z loňské akce Bahna:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *