Dolejší Padrťský rybník čeká výlov

Čerstvé ryby z druhého největšího brdského rybníku a spoustu zážitků můžete získat 7. a 8. listopadu. Přímo v srdci Brd se totiž koná výlov Dolejšího Padrťského rybníku. Přímo na jeho hrázi se pak bude konat prodej čerstvě vylovených ryb. Kdy jindy se vám poštěstí pro kapříka šlapat pět či více kilometrů a s ním pak dalších pět k autu zaparkovanému ve Skořicích, Trokavci či Míšově?

Výlov Dolejšího Padrťského rybníku, zdroj: VLS.cz

Výlov Dolejšího Padrťského rybníku, zdroj: Vojenské lesy a statky

Pětašedesátihektarové, menší za dvou největších brdských turistických lákadel rybáři za účelem výlovu upouští pravidelně vždy v liché roky. Vloni a v jiných sudých letech se vyprázdnění týkalo Hořejšího Padrťského rybníku. Průměrný výlov proslulého padrťského kapra přitom dosahuje 40-50 tun.

Zájemci o čerstvého kapra nebo lína, který si ještě před několika hodinami spokojeně hověl u dna jedné z nejvýše položených vodních ploch ve středních Čechách, musí na hráz v úterý mezi devátou a patnáctou hodinou. Brzké úterní ráno a pozdní odpoledne a středeční ráno a dopoledne jsou pak určeny lovcům zážitků, kteří mají práci natolik rádi, že se na ni dlouho vydrží dívat.

Fotogalerii z dřívějších výlovů Dolejšího Padrťského rybníku najdete například webu Brding.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *