Na zámku v Mníšku uvedou divadelní hru Postřižiny

Kde se pivo vaří a dobře se daří? Přeci v pivovaru. A dobře dařit se určitě bude i při zábavném divadelním představení Postřižiny na nádvoří zámku v Mníšku pod Brdy ve dnech 5. a 6. srpna, protože se rázem do prostředí pivovaru přeneseme. Ocitneme se v poklidné době první republiky ve společnosti pivovarských zaměstnanců, majitelů i rodiny jeho správce. Těšit se můžeme na vtipné vyprávění ukřičeného švagříčka Pepina, na dlouhovlasou Maryšku milující pivo a zabijačku i na nervózního správce Francina, který je nejšťastnější, když je jeho žena lazar a může se o ní postarat.

Zámek Mníšek pod Brd: Autor: Ondřej Kořínek – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0,

Zámek Mníšek pod Brd: Autor: Ondřej Kořínek – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0,

A koho z oblíbených herců uvidíme při letošním divadle? Například Lumíra Olšovského nebo Petra Jančaříka, který se ujme role doktora Gruntoráda. Co myslíte, usne při lékařské prohlídce paní správcové jako ve známém filmu? A co Maryška, bude si dopřávat lahodné pivo k snídani? Koupat se v kádi? Chystat zabíjačku pro správní radu? Poleze na Mníšku na komín alébrž na „beobachtungštele“? Nechá si ostříhat své dlouhé vlasy, jež jsou spolu s kašnou symbolem města, jak podotkl jeden ctihodný občan? To se nechme překvapit.

“Strýčku Pepine, co si dáte k snídani? Čaj, mléko, kávu, čokoládu nebo pivo?”

„Rum!“ odpoví Pepin švagrové Maryšce.

“Nudíte se? Kupte si medvídka mývala.”

O Pepinovy legrační a často již zlidovělé hlášky nebudeme ochuzeni ani při mníšeckých Postřižinách. Vstupenky jsou již v předprodeji za jednotnou cenu 290 Kč, na místě před představením budou stát 320 Kč. Neváhejte tedy a nakupujte na pokladně zámku nebo rezervujte mailem. Letní atmosféru nostalgicky vzpomínaných časů první republiky si nenechte ujít!

Text: Marie Charvátová (zámek Mníšek pod Brdy)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *