¨

Den s českou královnou Johankou a Fabiánem proběhne v Rožmitále pod Třemšínem

Plakát k akci, zdroj: Podbrdské muzeum

Plakát k akci, zdroj: Podbrdské muzeum

V sobotu 25. června 2016 se v Rožmitále pod Třemšínem už počtrnácté koná vítání české královny a pána brdských lesů, tedy Den s českou královnou Johankou a Fabiánem. Tradiční historická slavnost bude zahájena v 10 hodin. Na nádvoří Podbrdského muzea bude otevřeno středověké tržiště s ukázkami historických řemesel, v tzv. stodole pak výstava dětských prací. V zámecké zahradě budou do jedné hodiny pro děti připraveny dobové hry. Chovatelé a přátelé zvířat jistě zavítají na nádvoří ZUŠ, kde proběhne výstava chovatelů drobného zvířectva a včelařů.

Pohádka pro malé i velké Sněhurka a sedm trpaslíků v podání Víti Marčíka začne na náměstí v 11.00. Ve 13.00 tu pak zazní středověká hudba v podání souboru Quercus. Dvě hodiny po poledni vyjde od zámku historický průvod. O další dvě hodiny později sehraje na náměstí březnicko-rožmitálský divadelní spolek hru Fabián, brdských lesů pán a v 17 hodin zazpívají v kostele sv. Jana Nepomuckého Třemšínská kvítka. Před večerníčkem vystoupí na náměstí znovu Víťa Marčík s představením O holčičce, která se ještě nenarodila. Večer bude na náměstí patřit pouličnímu šrambandu Péro za kloboukem a noc na nádvoří Podbrdského muzea filmové pohádce pro dospělé Prach a broky z dílny Rosenthal z. s.

Den s českou královnou Johankou a Fabiánem tak nabídne zajímavou výplň volného času snad každému. Vstup na akci je zdarma.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *