Brdy dostávají nové značení

Letošní léto v Brdech je ve znamení černé a žluté barvy a šipek. Právě tak totiž vypadají ukazatele, které po cyklotrasách vedou milovníky jedné stopy. V CHKO Brdy v tomto období dochází k jejich masivnímu značení.

cykloturistické značení v Brdech

cykloturistické značení v Brdech

Protože klasické turistické pruhování je v naší nejmladší chráněné krajinné oblasti stále poněkud “nařídko” a naopak síť zpevněných cest vhodných pro cykloturistiku velmi hustá, poslouží nové značky i pěším turistům. Projekt s tím počítá, a tak na tabulkách nenajdete jenom kusou informaci se směrem a číslem cyklotrasy, jako tomu bývá jinde, kde se značilo v minulosti. Směrovky dávají i informaci o městech či zajímavých místech, které na cyklotrase najdete, i o vzdálenostech k nim. Tam, kde chybí turistický rozcestník, se dozvíte i jméno lokality, kde právě stojíte. Hustá síť značených cyklotras uvnitř CHKO a jejich značení navíc počítá i s okolními trasami, které cyklisty do hor dovedou.

Nové značení má být kompletně hotové v polovině srpna. Celkem půjde o 12 cyklotras a 270 kilometrů. Brdy jsou tak pro cyklisty zase o něco přívětivější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *