Běžkaři si letošní zimu v Brdech užijí ještě více

Svatý Martin sice letos do Brd zimu nepřinesl, ale jeho bílý kůň se na nás určitě už chystá. Bude-li zima dost zimovitá, můžou si běžkaři mířící do Brd mnout ruce. V uplynulých letech mohli využít značené, ale na divoko udržované trasy v okolí Příbrami, několik kilometrů strojově udržovaných tras v okolí Strašic nebo skiareál v Těškově, odkud je to do Brd, co by kamenem dohodil. Zbytek Brd a Podbrdska byl protkán nahodilými stopami, které před vámi prošlapal někdo jiný a naopak nikdo dosud neponičil. Situace se nyní mění k lepšímu minimálně v okolí Hořehled a Spáleného Poříčí.

Nová žehlička připravená na zimní sezónu, foto: Martin Kopčák

Nová žehlička připravená na zimní sezónu, foto: Martin Kopčák

Už vloni tu vyfrézovali několik kilometrů tras v prostoru zdejšího golfového hřiště. Letos tu ale, dá-li svatý Petr, bude nabídka mnohem širší. “Za náš provoz jsme pořídili profi žehličku lyžařských stop na dvě souběžné stopy. Zároveň jsme vstoupili do jednání s okolními samosprávami, Správou CHKO, Vojenskými lesy a  arcibiskupstvím a hledáme způsob, jak udržovat stopu nejen v našem areálu, ale i v jeho okolí na cyklostezce spojující Spálené Poříčí s CHKO, ideálně až ke grilu na Míšov,” říká manažer resortu Martin Kopčák.

Vypadá to tedy, že by se při dobrých lyžařských podmínkách dalo dostat například ze Spáleného Poříčí až k Padrťským rybníkům. Držme tedy palce rozumné domluvě a pravému zimnímu počasí, ať se po západním okraji Brd v zimě proběhneme v parádních stopách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *