¨

Zlatý nuget Bečánova se vrací do Obecnice

„Již neskutečné množství let se o zimních víkendech na lesních stezkách Brd rozezvučí hlasy desítek závodychtivých hlasů “psích spřežení”,“ to jsou první slova, která se čtenářovi zobrazíc na internetových stránkách tradičního recesistického závodu Zlatý nuget Bečánova. Máloco tak dokonale vystihuje, o co každý únor v Obecnici vlastně jde. A letos půjde znovu!

Den po svátku svatého Valentýna to na louce u Obecnice vypukne znovu.  Na start se dvě hodiny po poledni postaví tříčlenné týmy tvořící psí spřežení. Němé tváře byste tu však hledali marně. Těžké sáňky potáhnou pouze lidské síly. Až jich bude potřeba! Na všechny čeká jedna celá brdská míle. Pro neznalé místních délkových jednotek jde o přibližně 7 kilometrů. Rovinu aby na trase člověk pohledal.

Pokud uvažujete o přihlášce, netrénujte pouze dolní končetiny. Jejich výkon je zásadní, v závěru trasy však jednotlivé posádky využijí i povinné závaží, kterým je vedle zmiňovaných sáněk také pila, sekyra a polínko. Správně tušíte, že velké finále závodu spočívá v rozřezání polínka a jeho naštípání tak, aby prošlo brdskou mírou.

Zlatý nuget Bečánova je určitě unikátní sportovní klání, ale především skvělá zábava. To vyplývá už z rozdělení posádek do kategorií chrti a exoti. Znalci (nejen) cyklistické hantýrky vědí, že ti první jedou na výkon. Úkolem exotů je pak vypadat exoticky. K tomu jim dopomůžou všelijaké převleky a masky, na nichž dlouhé měsíce pracovali. Ten správný požitek z akce pak mají nejen sportovci a diváci, ale i náhodní kolemjdoucí. Potkat na procházce třeba Marfušu s Nastěnkou a Ivánkem, vodníka, Harryho Pottera, lovce mamutů a další roztodivné postavy, to se vám může poštěstit jen 15. února odpoledne v okolí Obecnice.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *