¨

Zámek ve Spáleném Poříčí oživí letní kino

Město Spálené Poříčí každoročně nabízí romantiku letních večerů a časem prověřených filmů podtrženou prostředím místního zámku. Ani letos nebude brána do jihozápadních Brd prosta letního kina. V zámeckém parku se bude promítat od 26. července do 1. srpna. Na programu jsou letos opravdové pecky pro milovníky české a československé kinematografie.

Letní kino Spálené Poříčí, zdroj: Město Spálené Poříčí

Letní kino Spálené Poříčí, zdroj: Město Spálené Poříčí

Čtvrtek 26. července přinese pohled na nedalekou Zelenou horu a v ní Ondřeje Vetchého jako Kefalína, Pavla Landovského, ktorý je teraz majorom, nebo nevolností stiženého Václava Postráneckého v ději satirického románu Miloslava Švandrlíka Černí baroni.

V pátek 27. července nechte děti déle vzhůru, neboť je čeká Peklo s princeznou. To si tedy užije především Jiří Mádl jako princ Jeroným. Jména Terezy Voříškové, Petra Nárožného, Zlaty Adamovské nebo znovu Václava Postráneckého jsou zárukou dobré zábavy pro malé i velké.

Sobotní večer diváky přenese o 50 let zpět. Dozvědí se tak, kde udělali soudruzi z NDR chybu, čím se liší nok a knedlík, jak velký je medvěd kodiak a mnoho dalšího. Promítat se totiž budou Pelíšky Jana Hřebejka.

Víkend zakončí o dvacet let zralejší legendární snímek s Tomášem Holým Na pytlácké stezce. Šumava je totiž lepší než moře v Bulharsku.

Pondělí 30. července zase projasní úsměvem komedie Václava Papouška Ecce homo Homolka. Pokud také patříte k těm, kteří si název filmu nedokáží spojit s konkrétními trampotami rodiny Homolkových, tak vězte, že Josef Šebánek, Marie Motlová, František Husák, Helena Růžičková a malí bratři Formanovi vyrazí na výlet.

Poslední červencový večer se na plátně znovu objeví Tomáš Holý. Na programu je totiž film Prázdniny pro psa. Rozhodně ale ne pod psa. U babičky a u dědečka je totiž vždycky dobře, i když se Drtikolovi sype zrní a Pepa má zuby v kýblu.

První srpnový večer přinese velké finále v podobě muzikálu Noc na Karlštejně. Slavný hrad nakonec také stojí tak trochu pod Brdy, tak na tuto přehlídku patří. Zdeněk Podskalský natočil v roce 1973 tento film podle předlohy Jaroslava Vrchlického a po přečtení jmen Brodský, Brejchová, Kolářová, Hanzlík, Höger, Marvan, Kopecký nebo Matuška, která ztvárnila hlavní role, není třeba nic dodávat.

Začátek filmu je naplánován vždy na 21.30, tedy na čas, kdy produkci neruší světlo, děti, pokud se zrovna nepromítá pohádka, mají spát a letní večer se stává nocí. Vstupné činí vždy 20,- Kč, pouze Pelíšky uvidíte za padesátikorunu.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *