¨

Zaječovští hasiči zvou o Velikonocích do Brd

Sbor dobrovolných hasičů Zaječov letos potřetí přichystal Velikonoční pochod. Velký pátek tak můžete strávit na čerstvém vzduchu pod vrcholem Beranu nebo i přímo na něm. Dvě ze tří tras, které organizátoři přichystali, totiž vedou po svazích kopce posetých řadou skalisek, se dvěma vyhlídkami a bývalou vojenskou pozorovatelnou.

Kamenné schodiště pod vrcholem Beranu

30. března po obědě, přesněji mezi 13. a 14. hodinou, si můžete u hasičské zbrojnice v obci vzdálené 10 kilometrů jihozápadně od Hořovic vyzvednout účastnickou kartičku. S ní se turisté, chodci, pochodovatelé i procházkáři mohou vydat vstříc 3,5 kilometru dlouhé “kočárkové trase” po Zaječově, šestikilometrové trase na Beran a vyhlídku pod jeho vrcholem, nebo ještě o tři kilometry delší štrece pro ty nejzdatnější. Ti se mohou navíc těšit i na výhled na Houpák z bývalé vojenské pozorovatelny, studánku pod Beranem i cestu pod legendárním brdským letištěm. Účastnický kartonek budou mít v takovém případě celý zaplněn po cestě nasbíranými razítky.

Velikonoční pochod, zdroj: obec Zaječov

Velikonoční pochod, zdroj: obec Zaječov

K nabrání sil po namáhavém výšlapu místní hasiči u zbrojnice přichystají táborák. Buřty či jinou oblíbenou uzeninu si můžete donést vlastní nebo zakoupit přímo na místě. Jinak je však akce zcela zdarma a vhodná úplně pro všechny. Pořadatelé se těší i na pejskaře, seniory nebo mladé rodiny s kočárky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *