¨

Za hranice běžného cestování pozvou únorové besedy pod Brdy

Únor bílý, pole sílí, tak zní jedna z nejznámějších lidových pranostik. Hluboký sníh však z Brd i dalších pohoří vyžene všechny, kteří nevyznávají brodění v něm, sněžnice nebo ďáblova prkýnka. Ani tak si není třeba cestování odpírat. Do exotičtějších destinací se můžete během druhého měsíce v roce alespoň virtuálně vydat v Rokycanech, Zaječově nebo Rožmitále.

Albánie - cestopisná beseda s Liborem Drahoňovským, zdroj: Třemšínsko.cz

Albánie – cestopisná beseda s Liborem Drahoňovským, zdroj: Třemšínsko.cz

Rožmitálská knihovna se 13. února promění v baštu krevní msty a kradených Mercedesů, kterými u nás na západě proslula nejchudší evropská země. Albánie je však především místem s nádhernou a divokou přírodou. Prostě Balkán se vším všudy. Stále ještě pro Evropana trochu tajemnou zemi tu bude prezentovat známý cestovatel Libor Drahoňovský.

Spolek Zděná 2012 zve den po svátku sv. Valentýna do zaječovského kina. Koho nezahřál program předchozího večera, může si alespoň virtuálně užít sluníčka Karibiku, mlsat kakaové boby i výrobky z nich a obdivovat památky dávných indiánských civilizací. Marie Humlová tu totiž bude promítat snímky z Belize, které doplní poutavým vyprávěním.

18. února ožije “Zelený dům” na rokycanském Masarykově náměstí dalším dílem seriálu cestovatelských besed, které přibližují především evropské země. Na pořadu dne budou perly Rumunska, východní výspy evropské integrace, kterou si řada z nás pamatuje jako exotičtější variantu dovolené v Jugoslávii nebo v Bulharsku. Země hraběte Drákuly však oplývá kulturním i přírodním bohatstvím, které jistě stojí za to vidět.

Bali - perla Indonésie, zdroj: Třemšínsko.cz

Bali – perla Indonésie, zdroj: Třemšínsko.cz

Ještě dále na východ se vydají návštěvníci rožmitálské knihovny ve čtvrtek 28. února. A to o hodně dále. Cílovou stanicí bude jeden z ne úplně největších indonéských ostrovů s krátkým názvem Bali. Slovo perla se hodí jako podtitul i této besedy. Nejen četné vulkány a významná hinduistická menšina dělají z tohoto místa pro Evropany zajímavou lokalitu. Nakonec jde o nejvýznamnější turistickou destinaci čtvrtého nejlidnatějšího státu na světě. Brdy to sice nejsou, ale co se dá v té zimě dělat… 🙂

 

 

 

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *