¨

Z Mirošova se stává podbrdské centrum zdraví

Zdraví, zdravý životní styl nebo zdravé stravování jsou trendy témata. Každý z nás chce být spokojený a v kondici a pod Brdy se můžete dozvědět, jak na to.

Zelené potraviny jakou součást životního stylu, zdroj: Město Mirošov

Zelené potraviny jakou součást životního stylu, zdroj: Město Mirošov

V Mirošově se totiž v poslední době stále častěji téma zdraví objevuje v přednáškách a besedách, které tu jsou pořádány. Několikrát tady už promluvil MUDr. Tomáš Lebenhart, lékař s dlouholetou praxí v oboru dětského lékařství, neurologie, homeopatie a celostní medicíny tu vykreslil řadu příběhů z ordinace. Nyní se ale chystají témata spíše preventivní.

K jaru patří zelená barva, takže téma Zelené potraviny jakou součást životního stylu je opravdu na místě. 25. dubna do mirošovské knihovny dorazí Mgr. Jana Lindová a Mgr. Petra Růžičková spolu se spoustou informací o mladém ječmenu nebo řase rodu Chlorella. A aby se jenom nemluvilo, stanou se posluchači také ochutnavači, aby pak ve specializované prodejně nekupovali zajíce v pytli.

Hrnec zdraví (přednáška), zdroj: Město Mirošov

Hrnec zdraví (přednáška), zdroj: Město Mirošov

Do malých krámků se zdravou stravou určitě nepozve květnová přednáška s názvem Hrnec zdraví. Z něj lze vyčíst zaměření na jídlo a gastronomii. Vařit se tu bude sice teoreticky, avšak ze surovin, které doma často míváme, nebo je lze koupit v každém supermarketu. Slova se ujme propagátor rostlinné stravy Petr Školník. Dozvíte se nejen, jaké ovoce a zeleninu při nákupu vybírat, ale i spoustu informací o jejich významu pro zdraví. A chybět nemůže ani ochutnávka.

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *