¨

Výletní vláček i autobusové spoje do Brd mohou turisté v Příbrami od 1. května znovu využít

Poznávat staré hornické město a neujít ani krok? Od  začátku května do konce září je o víkendech a státních svátcích opět v provozu turistický vláček města Příbram. Stejně jako vloni jezdí dvěma trasami. To znamená, že v neděli a o státních svátcích opět obslouží kromě Svaté Hory i Březové Hory.

Turistický vláček města Příbram, zdroj: Archiv město Příbram

Turistický vláček města Příbram, zdroj: Archiv město Příbram

Změny se netýkají ani jízdného. To zůstává ve stejné výši jako v loňském roce, tedy 30 Kč za dospělou osobu. Děti do 12 let se svezou zdarma, senioři s kartou seniora zaplatí za projížďku 10,- Kč. V období měsíce května však bude provoz vláčku částečně omezen. Ve dnech 5. a 6. 5., 12. a 13. 5. 2018 nebude vláček z technických důvodů v provozu. Od 19. 5. 2018 již vláček pojede dle platného jízdního řádu. Ten najdete na příbramském webu: http://pribram.eu/volny-cas/turisticky-vlacek.html

V úterý 1. května se rovněž znovu rozjel provoz sezónních turistických spojů z Příbrami do Brd. Ty jsou součástí platného jízdního řádu linky MHD Příbram č. 5A. Spoje jsou v letošním roce provozovány dva a, stejně jako v předchozích letech, se jedná o autobusy jedoucí o víkendech a státních svátcích (spoj č. 35 a 38). I jízdní řád této linky naleznete na webu města Příbrami: http://pribram.eu/files/post/100048/305005.pdf.

Repro: Město Příbram/Pavlína Svobodová

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *