Vojenské lesy a statky spustily mapovou aplikaci pro Brdy

Vojenské lesy a statky připravily návštěvníkům bývalého vojenského výcvikového prostoru Brdy (a Ralsko) novou mapovou aplikaci. K dispozici je zdarma a stáhnout si ji lze z iTunes nebo Google Play.

„Mapová aplikace VLS je jedním z našich příspěvků návštěvníkům unikátních přírodních lokalit zrušených vojenských újezdů, které spravujeme. Nápad vznikl v souvislosti s loňským otevřením bývalých vojenských Brd veřejnosti, ale řekli jsme si, že nesmíme zapomenout ani na návštěvníky bývalého vojenského prostoru Ralsko, který je otevřen již řadu let. Vedle běžně dostupných informací v mapách uživatelé naleznou také řadu zajímavostí, které vycházejí ze znalostí našich lesníků,“ uvedl ředitel VLS Josef Vojáček.

Mapová aplikace VLS, zdroj: VLS

Mapová aplikace VLS, zdroj: VLS

V mapách aplikace najdete aktuální turistické a cyklistické trasy i zajímavé cíle výletů, včetně naučných stezek, vyhlídek a informačních center a jejich otevírací doby, či odstavná parkoviště. Do Brd se chodí především kvůli málo dotčené přírodě. Ve VLS to vědí, a tak je součástí aplikace i encyklopedie významných druhů živočichů a rostlin, s nimiž se tu lze setkat. Nejdete tu i informace o významných a památných stromech.

„V aplikaci tak návštěvníci najdou lokace nejen zákonem chráněných památných stromů, ale také stromů z programu „Významné stromy VLS.“ Jde o jedince, které považujeme za tvarově, druhově či z krajinotvorného hlediska významné pro danou lokalitu. Vlastně jde o aspiranty na památné stromy,“ vysvětlil ekolog VLS Vladislav Seidl.

Hodit se může také zanesená síť záchranných bodů (rescue pointů) a spousta historických zajímavostí o zaniklých brdských obcích či lesních železnicích.

Síť turistických a cyklistických tras v Brdech je v současné době nedokončená a s její aktualizací se počítá i v rámci nově spuštěné aplikace. “Současnou verzi aktuálně spouštíme do pilotního provozu a budeme proto uživatelům vděčni za případné postřehy a připomínky, které nám pomohou aplikaci doladit či vylepšit. Budeme rádi, pokud aplikaci budou s námi návštěvníci dotvářet,“ upozorňuje vedoucí oddělení ICT VLS Petr Dvořák. Případné připomínky tak můžete zasílat na e-mail: info@vls.cz

zdroj: VLS.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *