Vojenské lesy a statky hledají maskota pro brdský Dům přírody

Vojenské lesy a statky ČR, státní podnik vyhlašují výtvarnou soutěž o jméno a podobu maskota Domu přírody v CHKO Brdy. Ten bude ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR vybudován v loveckém zámečku Tři Trubky nedaleko Strašic. Památkově chráněný objekt v údolí Padrťského potoka má být jednou ze vstupních bran do unikátní přírody na území CHKO Brdy.

Plakát k soutěži. Zdroj: Vojenské lesy a statky

Plakát k soutěži. Zdroj: Vojenské lesy a statky

Do soutěže se mohou zapojit žáci základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií ve Středočeském a Plzeňském kraji. Pro ztvárnění maskota mohou použít libovolnou výtvarnou techniku. Omezeny jsou pouze rozměry díla, které nesmí překročit 80 x 50 centimetrů u výrobků a formát A3 u obrazových děl. Dílo musí mít souvislost s přírodou, historií či unikátností Brd.

Uzávěrka soutěže je 31. května. Obrazy a výrobky pak projdou diváckým hodnocením na facebookovém profilu Vojenských lesů. Deset nejvíce “olajkovaných” pak postoupí do finále, ve kterém vítěze vybere odborná porota. Na všech deset finalistů samozřejmě budou čekat věcné ceny.

Kompletní pravidla soutěže naleznete na webu státního podniku Vojenské lesy a statky ČR ZDE.

zdroj: vls.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *