Video: Zimní Brdy ukazují sílu

O tom, že zima na horách umí být záludná, víme i my z nížin. Pokud jste však měli dojem, že se to několika málo osmistovek nedaleko Prahy netýká, možná vás vyvedeme z omylu. Zimní Brdy, když na to přijde, umí měnit tvář každých několik minut.

Minulý víkend jsme znovu vyrazili. Pod Brdy bylo ocelové nebe zbarveno inverzní pokličkou, ale webkamery Českého hydrometeorologického ústavu hlásaly informaci, že kolem osmi set metrů nad mořem se situace mění. Zkusili jsme štěstí a vydali se na Houpák s tím, že v případě neúspěchu by nám pohled na modrou oblohu mohl dopřát nedaleký a o 70 metrů vyšší Tok. Tam ale nakonec nebylo třeba dojít.

Už několik desítek metrů pod cílovou plochou do řídké mlhy vstupovaly první sluneční paprsky a na vřesovištích jsme se těšili ze slunečného počasí. Tedy alespoň chvíli. Pokud to na Houpáku znáte, víte, že od “Benešáku” k vrcholu na pozorovatelně je to přibližně 300 metrů nebo 5 minut chůze. Jak se během tohoto krátkého času změnilo počasí ukazuje námi pořízené a nyní sdílené video. Zimní Šumava nejsou Alpy a zimní Brdy nejsou Šumava, ale překvapit umí také, tak na to při zimních toulkách myslete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *